Musk zainvestoval do bitcoinu, ten následně vystřelil na historické maximum. Tesla jej bude přijímat jako platidlo

bitcoin

Díky výroční zprávě Tesly dnes vyšlo najevo, že Elon Musk opravdu věří v budoucnost bitcoinu. Utratil za něj 1,5 miliardy USD (asi 32 miliard Kč) a stal se tak majitelem 0,2 % celkového objemu této kryptoměny na trhu. Tesla nákup odůvodnila tvrzením, že v blízké budoucnosti začne přijímat bitcoin jako platidlo.

Bitcoinem i jinými kryptoměnami už se dá platit i v některých obchodech na českém trhu (například v Alze), Tesla by však mohla alternativním měnám přinést popularitu mezi širokou veřejností. O důležitosti vstupu této firmy na trh s kryptoměnami hovoří i prudký vzestup ceny bitcoinu, který následoval po uveřejnění výroční zprávy. Zvýšený zájem o nákup této kryptoměny hlásily i přetížené směnárny. Ty dnes provázely časté výpadky.

Cena za jeden bitcoin vystřelila na hodnotu přes 44 000 USD (necelých 940 000 Kč), což je rekordní úroveň. Musk tak popohnal růstový trend, který vrcholil po novém roce a nyní může pokračovat i mnohem dále.

btc price tesla
Vývoj ceny bitcoinu (Zdroj: Coindesk)

Pokud si za kryptoměnu opravdu brzy koupíme Teslu, může to způsobit další růst cen těchto měn a také další krok ke globálnímu využití v mnoha odvětvích. Otazník však visí především nad možnými regulacemi ze strany jednotlivých států a centrálních bank, které mohou do budoucna bitcoinu zatopit.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku