Domů » Bleskovky » Bing aplikace od Microsoftu dostanou nový název a budou multiplatformní

Bing aplikace od Microsoftu dostanou nový název a budou multiplatformní

Další vlna aplikací a služeb od Microsoftu brzy zamíří i na konkurenční mobilní operační systémy – Android a iOS. V rámci strategie „Mobile first, cloud first“ se nabídka, kterou tvoří Skype, OneDrive nebo Office, rozšíří o aplikace nesoucí ještě do nedávna na platformě Windows Phone jméno Bing – Počasí, Finance, Zdraví a fitness, Cestování, Zprávy a Sport a další. A opět dojde k jejich přejmenování.

  

Microsoft se pro tyto účely rozhodl oživit svoji značku MSN (Microsoft Network), kterou dříve nesla dnes již zaniklá populární chatovací aplikace, a jmenuje se tak webový portál s aktualitami. Ten se brzy dočká nového vzhledu, který lze již nyní vyzkoušet na http://preview.msn.com/, a má se stát jakýmsi zastřešujícím prvkem pro veškeré služby a aplikace od Microsoftu. Pod vyhledávacím řádkem nabízí odkazy na většinu důležitých služeb, jako jsou emailová schránka Outlook, balík Office online, OneNote, OneDrive s živými náhledy vašich posledních aktivit pro rychlý přístup; o řádek níže se pak nachází webové verze již zmíněných Bing (nyní MSN) aplikací.

    

Tyto webové aplikace nabízí zvolený obsah z vámi již používaných aplikací pro Windows respektive Windows Phone, například počasí na oblíbených místech nebo vaše nákupní lístky z aplikace Jídlo a pití. Veškerá data jsou uložena v cloudu a kromě webového prostředí je bude možné brzy prohlížet prostřednictvím aplikací i na zařízeních se systémy Android a iOS. Škoda jen, že samotný portál MSN není v češtině a nenabízí český obsah.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Hapy (neregistrovaný)

    chápu to. A možná to je lepší i než Bing Weather, když tyhle aplikace budou i online na MSN, tak je to lepší a zároveň přejměnování na MSN taky, i proto, protože Bing bude zároveň vlastně taky pod střechou MSN, takže to dává smysl. A opravdu by to chtělo tu češtinu pro web MSN.

  2. Petr (neregistrovaný)

    čeština asi není úplně problém, většina čechů má stejně jako svůj home – seznam.cz, a ten jen tak nezmění. Ale určitě, přilákali by tím daleko více zákazníků pro svůj nový projekt.

    Každopádně tohle se mi líbí :-) MS se v poslední době plácal v hnoji, ale na tom novým msnku jsem i chvíli pobyl a pár článků si přečetl, asi se i občas vrátím pokud budou na dobré úrovni :-)

  3. Taky jsem si to vyzkoušel a moc se mi to líbí. Angličtina mi taky nedělá problém, jen je škoda, že tam není ten český obsah. Nebo kdyby šlo alespoň dodat vlastní obsah (RSS). Ale i přesto jsem si to nastavil jako domovskou stránku.

  4. Tak jako povedené preview, ale ne plně funkční. aktivně využívám Bing Food alias Gurmánský svět na mobilu, ale ani po příhlášení MS účtem mi to collections nezobrazí :-/

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).