Domů » Bleskovky » Nové album U2, které Apple nabídl zdarma, si za první tři dny stáhlo přes 2 miliony uživatelů (aktualizováno)

Nové album U2, které Apple nabídl zdarma, si za první tři dny stáhlo přes 2 miliony uživatelů (aktualizováno)

Skupina U2 udělala v den představení nových Apple produktů věc, která je v hudebním businessu poměrně netradiční – všem majitelům účtů do App Store nabídla stažení svého nového oficiálního studiového alba Songs Of Innocence. 13. řadovka skupiny U2 tak byla nabídnuta zdarma ke stažení více než půl miliardě uživatelů.

  

Po necelém týdnu se ale objevila zpráva hudebního časopisu Billboard, která oznámila, že celkem bylo album za první den staženo jen v necelých 200 000 kopiích. Tuto zprávu se okamžitě pokusilo vyvrátit UMG, nicméně na zvážení zůstává, který z hudebních gigantů má větší zájem přijít s reálnými čísly. Billboard je celosvětově známá a uznávaná hudební společnost s velmi přesnými odhady z hudebního průmyslu a nejspíše nemá důvod data zkreslovat, UMG je naopak firma zastupující činnost kapely U2.

Aktualizováno ve 13:00: Apple přišel s oficiální zprávou, ve které informuje, že album U2 si za první tři dny od umístění do iTunes stáhlo přes tři miliony uživatelů, čísla zveřejněná hudebním časopisem Billboard tedy zřejmě nebudou pravdivá. Mimochodem, aktuálně se v iTunes TOP 100 žebříčku nachází celkem 17 alb od skupiny U2, což je velmi slušný výsledek.

Ivan Stloukal

12 komentářů

 1. Ano, po téhle akci jsem poprvé objevil nabídku „zobrazit veškerou hudbu“ v iPhonu, nevím proč mi to apple cpe do hudební knihovny… Myslím, že hudba je tak silně subjektivní záležitost, že jim muselo být jasné, že to nebude mít velký úspěch. Pokud chtěli odměnit nějak uživatele, mohli dát album dle výběru zdarma, ne každýmu nacpat U2.

  • Jiří (neregistrovaný)

   Pokud U2 neposlouchas, lze tento nakup smazat (hide), ze se ti nebude zobrazovat. Lze to pak zase zpetne pridat (unhide to myslim pojmenovali). Navodu na netu najdes urcite hodne.

 2. Martin (neregistrovaný)

  Dvesto tisic z pol miliardy nie je ani jedno promile, cize ani zdaleka 5%… Takymto skolackym chybam by bolo naozaj dobre sa vyhybat…

 3. Dodo (neregistrovaný)

  U2 jsou skvely, ale cestu k nim, at si najde kazdy sam. Toto je prvni horka malina, kterou Apple sklizi…a bude jich bohuzel vice.

  Vsichni se tam zblaznili!

 4. Johny (neregistrovaný)

  Tak snad nemusim hned jít a stahovat album U2. To je i na „ovce“ trochu moc, ale dárek je to hezký a album bych si v budoucnu klidně stáhl. Bože vždyť je venku týden.

 5. dax (neregistrovaný)

  Myslím, že kdo chce, tak si to stáhne. Já sem si to rád poslechl a předtím sem U2 neposlouchal.

 6. Někde je asi chyba, jiné zdroje uvádějí 2 000 000…

 7. Ivan Stloukal

  Děkujeme za upozornění, text článku jsme doplnili a upravili podle nových informací.

 8. kolemjdouci (neregistrovaný)

  $100 milionu za nove album U2 od Apple? Pak se neni cemu divit, ze to musi stat kolik to stoji :-) [odkaz]

  • cože oni to U2 nedělali čistě jen z dobrého srdece? :-)…no kdyby těch 100 mil. dolarů investoval třeba do navigace, nějaké služby, co já vím – něco prostě mnohem užitečnějšího než do alba U2, které – co si budem nalhávat – si každý, když bude chtít, stejně stáhne z netu. Řekl bych, že takovou službu, navigaci něco, za co Apple zaplatí pro zákazníky takové peníze, že by to zákazník ocenil mnohem víc než poslech U2.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).