Bezpečná domácnost i na CESu. Světla, co si posvítí na zloděje

Systém venkovního osvětlení reagující na pohyb

Společnost Ring, která se specializuje na zabezpečení domácnosti, uvedla na CESu nový Ring Smart Lighting system, dostupné a uživatelsky přívětivé venkovní osvětlení využívající čidel pohybu pro řízení osvětlení.

Chytrá a bezpečná domácnost v jednom

Nový produkt též spolupracuje s chytrou mobilní aplikací Ring, která vlastníka informuje o pohybu v okolí jeho domu. Celý systém je propojený, a tak aktivace jedné žárovičky v systému spustí lavinovitě ostatní. Celé řešení je postaveno na energeticky úsporných LED.

Dveřní kamera je napojená na bezpečnostní síť
Dveřní kamera je napojená na bezpečnostní síť

Předplatitelé služby Ring Protect Plus se mohou též těšit propojení s dveřní videokamerou Ring Video Doorbell a bezpečnostními kamerami. Pokud senzory detekují pohyb, dojde k zaznamenání podezřelé aktivity.

Osvětlení chodníku jako jedno z možných komponent komplexu zabezpečení
Osvětlení chodníku jako jedno z možných komponent komplexu zabezpečení

Řešení v neposledni řadě nabízí propojení přes Alexu s podporou zapnutí osvětlení hlasovým povelem. Celkově se jedná o propojenou sadu zařízení osvětlení a čídel Ring Bridge, drátový Ring Floodlight, Ring Spotlight, bezdrátový Ring Floodlight, Pathlight, Steplight a Ring Motion Sensors. V budoucnu se též dočkáme zakomponování fotovoltaiky a podobné komponenty šetrné k životnímu prostředí.

Vybrané produkty společnosti Ring se prodávají i na českém trhu. Doufejme tedy, že se později dočkáme i uvedení tohoto řešení.

Autor článku blank
Matěj Valošek
Zarytý fanoušek sci-fi, starého i nového, seriálového i filmového, knižního či hraného. Ve zbytku času holduje asijské kuchyni a snaží se vzdělávat v korejštině.

Kapitoly článku