Domů » Bleskovky » Bezdrátová nabíječka od Sony už příští rok: Výrazně zkrátí dobu nabíjení

Bezdrátová nabíječka od Sony už příští rok: Výrazně zkrátí dobu nabíjení

Společnost Sony podle dostupných informací připravuje spolu s výrobcem Rohm novou bezdrátovou nabíječku, která by měla zvládnout dobít telefon za poloviční čas než současné adaptéry. V praxi se tak bavíme přibližně o jedné hodině, čehož bude dosaženo díky vyššímu přísunu elektrické energie (asi 10 až 15 Wattů).

 

Ilustrační obrázek

Chystaná bezdrátová nabíječka by měla podporovat standard Qi, což znamená, že by pomocí ní mělo být možné nabíjet i zařízení ostatních výrobců. Představení nového příslušenství by mělo proběhnout ve druhé polovině roku 2014, další informace však v tuto chvíli nejsou dostupné.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

5 komentářů

  1. „i když všichni dobře víme, jak tomu v praxi doopravdy je“

    Ja neviem, ako to je, Qi nie je kompatibilny napriec zariadeniami?

  2. Asi je to narážka na to, že to doopravdy funguje. Jenom je podaná tak, jako by to fungovat nemělo.

  3. Knoxx (neregistrovaný)

    Pěkně jsme to dopracovali.. dpojíte mobil od nabíječky a už na vás mobil řve ať jí odpojíte i od zdroje abychom ušetřili těch 0,1 Wattu. To se ekologové poserou až se tohle rozšíří..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).