Sledujte nás na YouTube

Bezdrátová nabíječka od Sony už příští rok: Výrazně zkrátí dobu nabíjení

Společnost Sony podle dostupných informací připravuje spolu s výrobcem Rohm novou bezdrátovou nabíječku, která by měla zvládnout dobít telefon za poloviční čas než současné adaptéry. V praxi se tak bavíme přibližně o jedné hodině, čehož bude dosaženo díky vyššímu přísunu elektrické energie (asi 10 až 15 Wattů).

 

Ilustrační obrázek

Chystaná bezdrátová nabíječka by měla podporovat standard Qi, což znamená, že by pomocí ní mělo být možné nabíjet i zařízení ostatních výrobců. Představení nového příslušenství by mělo proběhnout ve druhé polovině roku 2014, další informace však v tuto chvíli nejsou dostupné.

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

5 komentářů

 1. matoman (neregistrovaný)

  “i když všichni dobře víme, jak tomu v praxi doopravdy je”

  Ja neviem, ako to je, Qi nie je kompatibilny napriec zariadeniami?

 2. .XX. (neregistrovaný)

  Asi je to narážka na to, že to doopravdy funguje. Jenom je podaná tak, jako by to fungovat nemělo.

 3. Knoxx (neregistrovaný)

  Pěkně jsme to dopracovali.. dpojíte mobil od nabíječky a už na vás mobil řve ať jí odpojíte i od zdroje abychom ušetřili těch 0,1 Wattu. To se ekologové poserou až se tohle rozšíří..

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *