Beta iOS napovídá, že Apple ID půjde v budoucnu používat na webech třetích stran

Beta iOS 11.3 odhaluje několik novinek, které Apple připravuje. Již dříve se mluvilo o tom, že bude pravděpodobně možné potvrzovat platby pomocí Face ID a některé změny také odhalily nový design pro službu Apple Books.

Další analýza kódu ukázala nový prvek nazývaný „SecureChannel“, který pravděpodobně přinese možnost přihlašování na weby třetích stran pomocí Apple ID.

Přihlašovací metoda bude podle dostupných informací umožňovat dané webové stránce přistupovat k některým osobním datům na iCloudu, pravděpodobně se však bude jednat pouze o jméno a emailovou adresu. Součástí novinky je také funkce pro přihlašování pomocí QR kódu. Ta bude fungovat tak, že speciální typ QR kódu po načtení vyvolá systémový dialog s žádostí o přihlášení skrze Apple ID.

Co přesně Apple touto funkcí zamýšlí samozřejmě zatím nevíme, ale pravděpodobně půjde jen o drobný benefit pro uživatele Apple ID, kteří budou moci využívat svůj profil ve větším množství služeb.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

6 komentářů

  • J, potřebujeme Barcelonu jako sůl. V okurkové sezóně pak čteme o kde jaké blbosti, jako třeba stovky rozbitých telefonů z milionů, omg….

   • bob (neregistrovaný)

    a pritom tvoje odpoved mohla byt „nevim“ tak jako vzdy

   • No tohle je aspoň o stovkách, ale co i zdejší server předváděl u doslova jednotek (viz FaceID), to bylo divadlo:) Okurky, okurky, okurky.

   • lukass71

    Jak rika uni, problem tykajici se desitek, max. stovek uzivatelu jednou za cas v celkovem mnozstvi milionu..

  • Filip (neregistrovaný)

   ano, očividně sw chyba, která půjde lehce opravit…ale chápu, v porovnání s vybuchujícími Samsungy je to neřešitelný problém.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel