Domů » Bleskovky » BenQ F5 a T3: Dva nové levné smartphony s LTE a Androidem

BenQ F5 a T3: Dva nové levné smartphony s LTE a Androidem

Společnost BenQ uvádí na český trh dvojici nových smartphonů, které se snaží zaujmout především poměrem cena/výkon a přítomností LTE, jež je v dané cenové kategorii nepříliš častou vídanou specifikací. Oba také nabídnou operační systém ve verzi 4.4 KitKat, o aktualizaci na Android 5.0 se výrobce nezmiňuje.

Prvním z nich je model BenQ F5. Ten dostal do vínku pětipalcový IPS displej s rozlišením 720 x 1280 px, což znamená jemnost 294 ppi. Výrobce se chlubí také technologií Low Blue Light, jež eliminuje škodlivé modré světelné spektrum tak, aby co nejvíce ochránila váš zrak.

  

Uvnitř 8,5mm tenkého těla naleznete čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 400 na frekvenci 1,2 GHz, který je doplněn grafickým akcelerátorem Adreno 305 a operační pamětí o velikosti 1 GB. Na zadní straně se nachází 13Mpx fotoaparát s LED diodou a vpředu jej doplňuje 2Mpx snímač. Velmi solidní je nabídka konektivity, kde stran běžných položek jako WiFi, Bluetooth 4.0 a GPS, nechybí ani NFC a LTE.

   

Pod zadním krytem je umístěna velká a uživatelsky nepřístupná 2500mAh baterie, hmotnost zařízení nicméně nepřekročila obstojných 125 gramů. Na českém trhu bude BenQ F5 k sehnání za 5 199 Kč a to je vzhledem k výbavě rozhodně konkurenceschopná cena.

BenQ T3

Levnější BenQ T3 je vybaveno 4,5palcovým IPS displejem s rozlišením 540 x 960 px, výsledná jemnost tak činí 245 ppi. Uvnitř naleznete opět procesor Snapdragon 400, vnitřní paměť se ovšem smrskla na 4 GB a obejít se budete muset také bez NFC. K dispozici je osmimegapixelový fotoaparát, který doplňuje ještě VGA snímač na přední straně. Energii telefonu dodá baterie s kapacitou 1840 mAh. Potěší hmotnost 117 gramů a také cena, která se zastavila na 3 999 Kč.

    

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

Diskuze k článku

  1. tom (neregistrovaný)

    Zrovna BenQ bych si patrne nekoupil….navíc je to vrah siemense koupili mobilni divizi udelali par modelu a vzhledem ke kretenskemu vedeni to radeji zabalilo

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).