Sledujte nás na YouTube

BenQ F5 a T3: Dva nové levné smartphony s LTE a Androidem

Společnost BenQ uvádí na český trh dvojici nových smartphonů, které se snaží zaujmout především poměrem cena/výkon a přítomností LTE, jež je v dané cenové kategorii nepříliš častou vídanou specifikací. Oba také nabídnou operační systém ve verzi 4.4 KitKat, o aktualizaci na Android 5.0 se výrobce nezmiňuje.

Prvním z nich je model BenQ F5. Ten dostal do vínku pětipalcový IPS displej s rozlišením 720 x 1280 px, což znamená jemnost 294 ppi. Výrobce se chlubí také technologií Low Blue Light, jež eliminuje škodlivé modré světelné spektrum tak, aby co nejvíce ochránila váš zrak.

  

Uvnitř 8,5mm tenkého těla naleznete čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 400 na frekvenci 1,2 GHz, který je doplněn grafickým akcelerátorem Adreno 305 a operační pamětí o velikosti 1 GB. Na zadní straně se nachází 13Mpx fotoaparát s LED diodou a vpředu jej doplňuje 2Mpx snímač. Velmi solidní je nabídka konektivity, kde stran běžných položek jako WiFi, Bluetooth 4.0 a GPS, nechybí ani NFC a LTE.

   

Pod zadním krytem je umístěna velká a uživatelsky nepřístupná 2500mAh baterie, hmotnost zařízení nicméně nepřekročila obstojných 125 gramů. Na českém trhu bude BenQ F5 k sehnání za 5 199 Kč a to je vzhledem k výbavě rozhodně konkurenceschopná cena.

BenQ T3

Levnější BenQ T3 je vybaveno 4,5palcovým IPS displejem s rozlišením 540 x 960 px, výsledná jemnost tak činí 245 ppi. Uvnitř naleznete opět procesor Snapdragon 400, vnitřní paměť se ovšem smrskla na 4 GB a obejít se budete muset také bez NFC. K dispozici je osmimegapixelový fotoaparát, který doplňuje ještě VGA snímač na přední straně. Energii telefonu dodá baterie s kapacitou 1840 mAh. Potěší hmotnost 117 gramů a také cena, která se zastavila na 3 999 Kč.

    

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

Jeden komentář

  1. tom (neregistrovaný)

    Zrovna BenQ bych si patrne nekoupil….navíc je to vrah siemense koupili mobilni divizi udelali par modelu a vzhledem ke kretenskemu vedeni to radeji zabalilo

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *