Benji Bananas: Neposedná opička v akci (tip na hru)

Na mobilních telefonech ani tabletech hry příliš často nehraji, nicméně čas od času narazím na titul, který mě doslová přiková k displeji. A přesně to je případ poměrně originální hry Benji Bananas, která se inspirovala u titulu Tiny Wings, avšak přidává notnou dávku vylepšení, bonusů, překvapení a v neposlední řadě i propracované fyziky.

  
Benji Bananas rozhodně doporučujeme vyzkoušet, určitě vás chytne a nepustí :)

Zatímco v Tiny Wings jste se s opeřencem klouzali napříč připravenými úrovněmi, tady „klouzačky“ nahradily liány, po kterých se s opičákem pohybujete a snažíte se dostat co nejdále to jde. Jedná se o klasický tip hry, ve které při pádu následuje start od úplného začátku a metrem herního úspěchu vám je vzdálenost, do které s opičkou dokážete doskákat.

V jednotlivých úrovních na vás čekají nejrůznější nástrahy, které vám cestování divočinou budou komplikovat. Postupem času se jim ale naučíte vyhýbat. Za posbírané banány máte možnost dokupovat nejrůznější vylepšení, které vás ochrání právě před připravenými nástrahami nebo zlepší vlastnosti hlavního hrdiny. Benji Bananas je k dispozici pro Android a iOS (včetně verze pro tablety) zcela zdarma, skrze nákupy přímo ve hře pak můžete rychle přikupovat banány, které směníte za různá vylepšení. Nutno ale dodat, že hra vás v žádném případě nenutí utrácet a banány stejně tak můžete získávat opakovaným hraním; jen to bude trvat o něco déle, ale vzhledem k tomu, že se při zdolávání džunge rozhodně nudit nebudete, to snad ani ničemu nevadí.

-  -
verze pro iPhone/iPad a zařízení s Androidem

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku