Domů » Bleskovky » Basis Peak: Chytré hodinky s dlouhou výdrží a automatickou detekcí aktivit

Basis Peak: Chytré hodinky s dlouhou výdrží a automatickou detekcí aktivit

S nabídkou chytrých hodinek a náramků se v poslední době roztrhl doslova pytel. Téměř každý výrobce, který se zabývá mobilní technikou, má ve svém portfoliu alespoň jednoho zástupce ze segmentu nositelné elektroniky. Všechny dostupné modely však spojuje jeden společný jmenovatel, kterým je nedostatečná výdrž. Titěrné útroby nedovolí osazení akumulátorem s větší kapacitou a proto není žádnou vyjímkou, že v mnoha případech počítáme výdrž hodinek na jednotky hodin.

 

Společnost Basis se na tuto skutečnost zaměřila a na trh uvádí vlastní chytré hodinky, které mají překvapit výdrží až čtyři dny na jedno nabití. Jelikož se při vývoji kladl největší důraz na optimalizaci energetických nároků, padla volba na monochromatický LCD panel s krycím sklíčkem Gorilla Glass 3. Mezi jeho další přednosti patří dotykové ovládání a perfektní viditelnost na přímém slunci. Na těle hodinek bychom marně hledali jakékoliv hardwarové tlačítko. Veškeré ovládání proto probíhá skrze dotyková gesta na displeji.

 

Uživatelské rozhraní je rozděleno do několika karet, které dokáží zobrazit aktuální čas, zmeškané události, notifikace a příchozí poštu. Jelikož se nacházíme v době, které vládne trend zdravé životosprávy, nesmí ve výbavě hodinek chybět armáda doprovodných senzorů. V čele stojí snímač tepové frekvence s kontinuálním měřením po celý den, galvanický kožní senzor, akcelerometr a teplotní čidlo.

 

Párování s chytrým telefonem zajišťuje technologie Bluetooth 4.0, přičemž naměřené hodnoty lze podrobněji zkoumat v doprovodné aplikaci pro zařízení s operačním systémem Android a iOS. Velice zajímavou vlastností hodinek Basis Peak je automatická detekce aktivit. Tím pádem odpadá nutnost zapínání jednotlivých funkcí a hodinky samy rozpoznají, zda zrovna chodíte, běháte, jedete na kole, nebo spíte.

Milovníky kovu potěší šasi vyrobené z hliníku a za velice příjemný benefit lze považovat i vodotěsnou konstrukci (5 ATM). Co se týče ceny, tak tu výrobce stanovil na 199 USD (přibližně 4 500 Kč bez daně). Systém předobjednávek jako první spustil Amazon a řetězec BestBuy.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

2 komentářů

  1. Johny (neregistrovaný)

    Casio digitalky z roku 93

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).