Ball vs. Zombies: Originální likvidování zombies pro iOS a Android od českých autorů

Playito právě vydalo novou hru pro Android a iOS, akční likvidaci zombíků pod názvem „Ball vs. Zombies“. Originální slogan hry “Roll the ball and break some zombie bone!” by se dal volně přeložit jako “Roztoč kouli a udělej zombii pořádnou bouli!”, což docela přesně vystihuje herní princip. Stačí naklonit mobil nebo tablet a těžká kamenná koule se dá do pohybu, aby při své cestě rozdrtila co nejvíce zombíků. Ti se snaží ukrást hráči životy (červené srdce) podobně jako v žánru tower defense,  jen zde se nestaví žádné obranné věže, ale aktivně se brání rychlou koulí.

   

Rychlost je důležitá, protože stojící nebo pomalou kouli jsou zombíci schopni odtlačit, naopak při likvidaci velkou rychlostí roste i score. Se score pak souvisí další klíčová vlastnost hry – „souboj“ platforem. Pro každou ze 3 map a každou platformu (Android nebo iOS) se eviduje online nejvyšší score, hráč tak může pomoci vyhrávat té „svojí“. Pro každou mapu a platformu se také ze serveru načítává startovní bonus, např. hráči na Androidu mohou mít na první mapě momentálně o 2 životy víc a tím vylepšit své šance na score proti iOS.

Klíčové prvky hry

  • Rychlá akční hra ovládaná akcelerometrem, fyzikální engine, HD grafika, 3D paralax efekt
  • Okamžité zabíjení zombíků efektním výbuchem pomocí získávaného “finger” bonusu
  • 6 různých achievementů, které zvýší vaše počáteční herní statistiky (počet životů, počet “finger” bonusů)
  • 3 různé mapy s unikátní hratelností – Roads (Cestičky), Corridors (Chodby), Circles (Kruh) 

Hru je možno zakoupit v Google Play Store za 0,99 $ (19,99 Kč, 0,77 €) a v v Apple App Store za 0,99 $ (0,86 €).

- -

Autor článku Michal Javůrek
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Kapitoly článku