Domů » Bleskovky » Autor mobilního hitu Flappy Bird vydělává denně na reklamách přes milion korun

Autor mobilního hitu Flappy Bird vydělává denně na reklamách přes milion korun

Hra Flappy Bird je v současné době hitem na mobilních telefonech. Autor ji sice vydal před několika měsíci, ale neskutečně populární se stává až nyní. Nedávno hra dokonce překonala hranici 50 milionů stažení a úsměvné na tom všem je, že za ní stojí jeden nenápadný vývojář z Vietnamu, který má ale zdá se vystaráno. V rozhovoru pro server TheVerge.com se pochlubil, že reklamní banner ve hře mu každý den vydělá zhruba 50 000 USD, tedy zhruba 1 milion korun. Samotná hra je přitom zdarma.

A o čem že vlastně Flappy Bird je? Princip je naprosto jednoduchý, musíte ptáčkem prolétat mezi trubkami (nápadně připomínající ty ze slavného Maria) a jakmile se do některé z nich trefíte, je konec. Nesmíte se dotknout ani horní a spodní části obrazovky. Jedním dotykem ptáček zamává křídly a poskočí a tím jsme seznam herních mechanismů vyčerpali. I přesto, že se jedná o naprosto primitivní titul, v tuto chvíli internet zahlcují různé vtipy a videa na jeho adresu a to především kvůli tomu, že hra má tendence vyvolávat poněkud agresivní chování.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store

V současné době je Flappy Bird dostupný pro Android a iOS, verze pro Windows Phone by měla být dostupná během několika dnů. Autor v rozhovoru prozradil, že ve hře nechystá žádné změny a ponechá titul tak, jak je. Podle něj by prý sebemenší zásah do herního mechanismu mohl vše zničit a hra by u hráčů mohla ztratit na atraktivitě.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Subscribe
Upozornit na
guest
28 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments