Cena:

Auto od Applu? Tim Cook potvrdil, že Apple pracuje na systému pro autonomní vozidla

Po mnoha letech spekulací Apple poprvé přiznal, že pracuje na systému pro autonomní vozy. Informaci přinesl server Bloomberg v rozhovoru s Timem Cookem. Apple se podle něj soustředí na vývoj autonomního systému, který by mohl být využíván univerzálně ve více případech.

O tzv. projektu Titan, jak se vývoj autonomního systému interně označuje, se začalo mluvit již před mnoha lety. Divize Applu pracující na tomto úkolu měla údajně více než 1 000 pracovníků a snažila se o vývoj vlastního automobilu. S rostoucím úspěchem Tesly se ale vedení Applu rozhodlo přímo nekonkurovat již zaběhnutému výrobci a místo toho se zaměřit na dodávání systému jiným společnostem, což dokonce znamenalo propuštění části zaměstnanců. Na přímou otázku, zdali Apple vyvine v budoucnu vlastní vůz, Tim Cook ale nebyl vůbec konkrétní a řekl, že uvidí, kam je ve vývoj zavede.
Cook označil technologii pro autonomní vozy za „matku všech AI projektů“, nicméně v rozhovoru odmítl blíže upřesnit, co přesně Apple připravuje. Kdy a v jaké podobě tedy uvidíme projekt Titan na trhu zůstává dále tajemstvím.

Autor článku
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.