Domů » Bleskovky » Audi představilo 10,2″ Full HD tablet s Tegrou 4 a Androidem

Audi představilo 10,2″ Full HD tablet s Tegrou 4 a Androidem

Spolupráce Audi s Googlem rozhodně není žhavou novinkou, již od roku 2004 totiž americký gigant automobilce se čtyřmi kroužky ve znaku poskytoval například mapové podklady. Očekávalo se, že na letošním veletrhu CES bude odhalen palubní systém postavený na operačním systému Android, nakonec je ale vše jinak. Audi totiž představilo svůj vlastní tablet.

 

Novinka s názvem Audi Smart Display nabídne displej s úhlopříčkou 10,2 palce a Full HD rozlišením uložený v těle z broušeného hliníku, To je mimochodem kvůli určení pro používání primárně v autě schopno odolat teplotám od -40°C až do 80°C. Odolnost si však vybrala daň na rozměrech, které jsou na desetipalcový tablet poměrně značné, při používání v automobilu by to ale příliš na závadu být nemělo. Dostatek výkonu zajistí čtyřjádrový procesor NVidia Tegra 4.

 

Zařízení se pomocí WiFi v automobilu (ten samotný bude obsahovat LTE modul a v USA připojení od tamního operátora AT&T, s nímž Audi taktéž uzavřelo partnerství) propojí s palubním systémem a obsahuje mimo jiné speciální launcher usnadňující řidiči ovládání a podporující různá gesta či rozpoznávání hlasu. Následně jej můžete používat pro ovládání navigace, rádia či klimatizace a umožní také přehrávat hudbu z tabletu skrze audio systém v automobilu. Nebude ale chybět ani možnost spouštět aplikace určené pro Android stažené kupříkladu z přítomného Obchodu Play. Detailní specifikace, cenu či dostupnost výrobce prozatím nezveřejnil.

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.
Subscribe
Upozornit na
guest
8 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments