Domů » Bleskovky » Audi představilo 10,2″ Full HD tablet s Tegrou 4 a Androidem

Audi představilo 10,2″ Full HD tablet s Tegrou 4 a Androidem

Spolupráce Audi s Googlem rozhodně není žhavou novinkou, již od roku 2004 totiž americký gigant automobilce se čtyřmi kroužky ve znaku poskytoval například mapové podklady. Očekávalo se, že na letošním veletrhu CES bude odhalen palubní systém postavený na operačním systému Android, nakonec je ale vše jinak. Audi totiž představilo svůj vlastní tablet.

 

Novinka s názvem Audi Smart Display nabídne displej s úhlopříčkou 10,2 palce a Full HD rozlišením uložený v těle z broušeného hliníku, To je mimochodem kvůli určení pro používání primárně v autě schopno odolat teplotám od -40°C až do 80°C. Odolnost si však vybrala daň na rozměrech, které jsou na desetipalcový tablet poměrně značné, při používání v automobilu by to ale příliš na závadu být nemělo. Dostatek výkonu zajistí čtyřjádrový procesor NVidia Tegra 4.

 

Zařízení se pomocí WiFi v automobilu (ten samotný bude obsahovat LTE modul a v USA připojení od tamního operátora AT&T, s nímž Audi taktéž uzavřelo partnerství) propojí s palubním systémem a obsahuje mimo jiné speciální launcher usnadňující řidiči ovládání a podporující různá gesta či rozpoznávání hlasu. Následně jej můžete používat pro ovládání navigace, rádia či klimatizace a umožní také přehrávat hudbu z tabletu skrze audio systém v automobilu. Nebude ale chybět ani možnost spouštět aplikace určené pro Android stažené kupříkladu z přítomného Obchodu Play. Detailní specifikace, cenu či dostupnost výrobce prozatím nezveřejnil.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

8 komentářů

 1. Jé to bude sranda, až si budu chtít nastavit klimu a tablet spadne. Doufám, že ovládání bude zdvojené a budou na to ještě gombíky na přístrojovce. Jinak se nám majitelé Audi upečou :D

  • V súčasnom Audi máš síce gombíky na ovládanie klímy, ale všetko aj tak riadí elektronika a počítač s tým ich propietarným systémom. A ver mi, že sa často sekne(a tým myslím skutočný zásek na pár sekund a la desktop Windows kedy vôbec nereaguje a nie niejaké mikrolagy v animáciach a la Android ktoré nemajú na nič vplyv) a vtedy si môžeš točiť gombíkmy koľko chceš.

   Tento tablet bude slúžiť maximálne ako remote ovládač, takže vo výsledku to všetko bude zas záležať na aute.

  • Samozřejmě, že od kolečka na nastavení teploty nejde kabel přímo do klimatizační jednotky. Samozřejmě, že takový tablet bude jen další ovladač. Ale když se k (jak říkáš) sekající se jednotce přidá ještě sekající se ovladač, tak už to bude opravdu něco…

   Já s Audi zkušenosti nemám. Mám dobré zkušenosti se všemi modely Superbu až do současnosti a tam vše funguje velmi rychle a spolehlivě. o samé mohu říci o tom, co jsem mohl vyzkoušet u Mercedesů.

  • Sorry ale u ani Škody tieto systémy nefungujú vždy spoľahlivo (Mercedes skúsenosť nemám). A to či tablet bude sekať sa uvidí, záleží ako ho optimalizujú. U Note 2 zaseky nemám(milisekundové mikrolagy v animáciach nepočítam, to nemá na nič vplyv) a prípade, že nejaká aplikácia tretej strany sprasená, tak spadne a znovu sa spustí(nasledne unnistall). Nestane sa mi to čo u novho Sony Vaio s čistým W8 od výroby, kde sa mi po otvorení pár tabov v priehľadači prehliedač sekne. Teda čo sa mi stavalo aj na niekoľkoročnom netbooku s atomom a W7 ale stačilo ctrl+alt+del vybrať spravcu, ten sa zobrazil a ukončil som program. U nového Vaia s W8 som použijem skratku, vyberiem v metre spravcu a čakám pár minút kým sa objaví aby som nereagujúci priehladač ukončil.

   U Audi sa podobná vec stáva pri štarte auta keď človek hodnu chvíľu vidí len logo audi na palubnom počítačí, alebo pretočení kolečka topenia naskočí na displeji požadovaná teplota až po pár sekundách.

 2. Nekteri tuto vec uvitaji, ale urcite se bude jednat o priplatkovou vybavu, jako vse u koncernu VW.

  Hlavne by si ridic nemel hrat za jizdy s tabletem :-D

  MCEZA: No to bylo primo k nas.ani.

 3. Strašná zbytečnost, stačí „iPhone“ v kapse….

  mino: Ad záseky Vaio, když jsem koukal, co dělá nové HP NB z krámu a co mnou spravované 2roky starý model (ne můj) (více méně v podobné ceně, ale samozřejmě evolučně výkonnější), zase jsem o kousek méně měl NB rád, nicméně klasika, den práce na to uvést nový NB do provozuschopného stavu. Za to bych normálně střílel příslušné product managery….

  • di si (neregistrovaný)

   Když ti stačí iPhone tak si di komentovat na jablickar.cz ovečko.

  • Jé, tak ti tam dosaď Galaxy, Xperii, One… prostě telefon a můžeš dělat to samé. Zřejmě jediné specifikum vůči běžným produktům je teplotní rozsah, ale sorry, -40/+80 je jaksi zase mimo můj rozsah….

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).