Z Audi A6 Avant e-tron vám spadne brada. Elektrický kombík má bleskové nabíjení a ujede 700 km

Audi A6 Avant e tron 12

Audi již loni odhalilo plně elektrický koncept modelu A6 ve verzi sedan. Vůz měl být postaven na nové platformě PPE, kterou Audi vyvíjí spolu s Porsche. Z tohoto základu vychází čerstvě odhalený koncept Audi A6 Avant e-tron, který by měl být velmi blízko své produkční verzi.

Výrazně sportovní proporce určují velká 22” kola, krátké převisy, nízká kabina a dynamický oblouk střechy, který je pro vozy Avant charakteristický. Těleso karoserie postrádá ostré hrany, které nahrazují měkké přechody mezi konvexně a konkávně tvarovanými plochami spolu s měkkými stíny. Audi A6 Avant e-tron působí především z profilu monoliticky, jako z jednoho kusu materiálu.

Pro vozy Audi Avant je typický rovněž oblouk střechy, který se směrem k zádi mírně svažuje a plynule přechází do velmi skloněných střešních D sloupků. Ty jsou mimořádně štíhlé a vyrůstají ze stabilní základny zádě. Výrazné podběhy kol quattro umocňují šířku karoserie.

Form and function | The Audi A6 Avant e-tron concept​​

Podběhy jsou propojeny s akumulátorovou zónou nad bočními prahy speciálně tvarovanými černými ozdobnými prvky – jedná se o designový prvek, který je pro elektromobily značky Audi již typický. Pro modely e-tron jsou charakteristická také miniaturní vnější zpětná zrcátka s kamerovým systémem u paty střešního A sloupku.

Pokud i produkční vůz dosáhne parametrů udávaných u konceptu A6 Avant e-tron, můžeme se těšit na opravdu zajímavý dojezd dosahující až k 700 km (dle optimistického WLTP standardu) nebo zrychlení z 0 na 100 km/h pod 4 sekundy. Taktéž 270kW nabíjení díky 800V architektuře je velmi rychlé a zajistí dobití na 300 km dlouhou trasu během pouhých 10 minut.Audi e tron GT recenze testNepřehlédněte

Test Audi e-tron GT: elektromobil s duší sportovce

Velikostně bude Audi A6 Avant e-tron odpovídat klasické A6 nebo A7. Myšleno bylo také na aerodynamiku, což potvrzuje koeficient aerodynamického odporu 0,22. To je jen o chlup horší hodnota než 0,20 u Mercedesu EQS.

Audi A6 Avant e tron 13
Audi A6 Avant e-tron

Automobilka se čtyřmi kruhy ve znaku dále vsází na světlomety Digital Matrix LED, které umožní individuální tvarování světelného kuželu nebo projekci her na stěnu před stojícím automobilem v případě, že budete právě na nabíječce. Vůz je osazen také čtveřicí LED projektorů. Ty mohou na vozovku v okolí promítat například varování o otevřených dveřích pro cyklisty nebo přivítání pro posádku při odemknutí vozidla.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku