Domů » Recenze » Dámou na A6: Otestovali jsme novou generaci palubního systému Audi Connect

Dámou na A6: Otestovali jsme novou generaci palubního systému Audi Connect

Zkušený šachista ví, že pokud se dáma dostává na pole A6, chystá se k útoku. To samé má v plánu Audi s novým modelem A6 a novou generací palubního systému Audi Connect – chce rozpoutat bitvu ve vyšší střední třídě a vyjít se štítem. Zaslouží si vítězství nebo zůstane ve stínu bavorského království?

Nové Audi A6 se na český trh dostalo na sklonku loňského roku a spíše než o novou generaci můžeme mluvit o značném omlazení. Vůz totiž dostal modernější design, nové motory a především nové technologie, které si v následujících minutách představíme. Novou generaci palubního systému Audi Connect jsme v rámci našeho seriálu SMARTauto souběžně testovali také v luxusním bílém Audi A7, a v obou případech to bylo parádní svezení, v tomto článku se ale zaměříme hlavně na Audi A6.

 
Při příchodu k A6 vás napadá jediné – respekt

Vzhledem k bohaté příplatkové výbavě narostla základní cena modelu A6 z 1 420 000 Kč na astronomické 2 435 000 Kč. A jinak tomu není ani v případě druhého modelu Audi A7, u kterého cena startuje na 1 545 000 Kč, a s příplatkovou výbavou se lze dostat přes hranici dvou a půl milionu korun.

Videopohled

Už při příchodu k vozu není pochyb o tom, že Audi patří mezi prémiové značky. Designér Jurgen Loffler odvádí u Audi vynikající práci a přestože je vkus hodně individuální, A6 se líbí. Přitáhne pozornost, s tím ale majitelé vozů tak trochu počítají. Prémiový vzhled podtrhují 20″ litá kola (za 20 100 Kč), i perleťový lak „šedá Daytona“, za který si připlatíte hrozivě vypadajících 93 500 Kč (v kombinaci s S line sportovním paketem 33 400 Kč). 

Jakmile otevřete dveře, dojde vám, že doménou značky Audi není jen jeho dravá vnější podoba, ale skvěle vypadá také interiér. Kombinace precizního zpracování a kvalitních materiálů vozům dodává jistý punc exkluzivity a nejen během jízdy se v nich budete cítit velmi příjemně.

 
Společně s Audi A6 jsme v redakci otestovali také Audi A7

Kvalitu ještě podtrhuje S line sportovní paket (122 700 Kč), který přidává do interiéru kartáčovaný hliník a množství kůže. Na první pohled vypadají úžasně také sportovní sedačky. Poskytnou výborné boční vedení v zatáčkách, mají dostatečně dlouhý sedák (který lze ještě prodloužit), takže komfortně podepře stehna, přesto bychom volili jinou verzi, to hned ze dvou důvodů. Jak vidíte z obrázku níže, hlavová opěrka je pevnou součástí sedačky.

  
Interiér obou vozů působí luxusním dojmem, takhle vypadá ten v Audi A7

Pokud vám tedy přesně nesedne, nic s tím neuděláte, což není příjemné. Druhou vadou je, že sedačky nejsou klimatizované. Vzhledem k třídě (a ceně) vozu je trochu ostudné, pokud vystoupíte s košilí přilepenou k zádům. Jinak ale nelze pracovišti řidiče nic vytknout. Volant s perforovanou kůží je jedním slovem svkělý, ostatní části by mohly sloužit jako vzory v učebnici ergonomie. Stejně hýčkaní jsou také cestující na zadních sedadlech. Díky čtyřzónové klimatizaci si i cestující vzadu volí takovou teplotu, jaká jim vyhovuje.

  

Tato sedadla nejsou naším favoritem. Naštěstí má zákazník možnost vybrat třeba i klimatizovaná a s masáží – stačí vytáhnout z peněženky dalších 44 500 Kč.

Motor volený srdcem

I do tak velkého vozu je možné sáhnout po tradičním motoru 2.0 TDI 110 kW, který prohání nejednu Octavii. Kdo má ovšem srdce na správném místě, sahá po šestiválci. Pokud k rozhodování přizde i rozum, bude to šestiválec naftový. Náš testovaný vůz měl motor s jedním turbem, podávající výkon 200 kW (272 koní). Pro nás to byla ideální volba. Motor má výkonu na rozdávání a reálná spotřeba se pohybuje kolem 7 – 8 litrů nafty na 100 km. K udávané spotřebě 5,1 se ale ani nepřiblížíte. Zato zrychlení na 100 km/h za 5,5 sekundy je pro vůz maličkostí. Dvojitá spojka zajišťuje prakticky nepřetržitý tah všech sedmi stupňů převodovky S tronic.

 
Motor vám dokáže vykouzlit úsměv – jak svým projevem, tak střídmostí. Jeho hluk dovnitř vozu téměř neproniká.

Je až neuvěřitelné, jak rychlé a jisté dokáže Audi A6 být. Adaptivní pneumatický podvozek (55 900 Kč) zajišťuje jen minimální náklony karoserie, což maskuje skutečnou rychlost vozu hlavně na klikatých okreskách. I na 20“ kolech je auto ještě příjemně komfortní, neustále máte pocit, že je přilepené k silnici. Limitem vozu jsou tak (v našem případě ještě zimní) pneumatiky s rozměrem 255/35 R20.


20″ disky vypadají fantasticky, ale je třeba počítat s tím, že nová sada pneumatik vás vyjde i na 40 000 Kč. 18″ vidíme jako ideální volbu.

Jízdě samotné a neuvěřitelné ochotě zatáčet (zapomeňte na to, že vozy Audi nezatáčí) jistě pomáhá i sportovní diferenciál quattro (30 100 Kč), který vektoruje točivý moment na ta správná kola – která jsou pod zátěží a mohou přenášet výkon. Jak to funguje, to si prohlédněte na videu níže.