Sledujte nás na YouTube

Asus představil chytré hodinky ZenWatch 2: OLED displej s Gorilla Glass 3 a čip od Qualcommu

Asus dnes na veletrhu Computex představil novou generaci chytrých hodinek ZenWatch 2 s operačním systémem Android Wear. Ty budou podobně jako Apple Watch dostupné ve dvou velikostech – pánská se 41mm displejem a 22mm náramkem, dámská s 37mm displejem a 18mm řemínkem.

 

Oba dva modely nabídnou OLED displej s nespecifikovaným rozlišením, který kryje 2.5D ochranné sklo Gorilla Glass 3. Výkon dodá čip od Qualcommu a i když výrobce zatím přesný typ nezveřejnil, spekuluje se, že by mělo jít o Snapdragon 400. Hodinky se pyšní stupněm krytí IP67 (odolnost vůči vniknutí prachu + odolnost vůči vniknutí vody do hloubky 1 metru po dobu 30 minut).

 
Asus ZenWatch 2 (zdroj: AndroidCentral.com)

Dostupnost a cena neznámá

Ovládání hodinek nebude soustředěno výhradně na dotykový displej, ale využít půjde také otočnou korunku na pravém boku. Oproti loňskému modelu bychom se rovněž měli dočkat nárůstu výdrže na jedno nabití, přesná čísla ale Asus nezveřejnil. Otazník zůstává i u ceny a dostupnosti na globálním trhu. Víme pouze, že ZenWatch 2 budou k dispozici v barvách stříbrná, tmavý kov a růžové zlato (imitace). V plánu je ještě luxusní varianta ozdobená drahokamy od značky Swarowski. V případě řemínků budou zájemci moci vybírat z kovových, gumových a kožených.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *