TOPlist

Asus ZenFone AR oficiálně: 8 GB RAM pro rozšířenou i virtuální realitu

Společnost Asus v rámci veletrhu CES představila druhý komerčně dostupný smartphone vybavený technologií Tango na světě. Oproti pionýrovi v této oblasti, jímž je Lenovo Phab2 Pro, přináší menší rozměry a vyšší výkon, který si poradí nejen s rozšířenou, ale i virtuální realitou; Asus ZenFone AR totiž podporuje i platformu Google DayDream.

zenfone-ar

Nutno podotknout, že ani ZenFone AR není žádný drobeček, jeho čelní stranu vyplňuje 5,7″ AMOLED displej s Quad HD rozlišením, které je pro virtuální realitu přijatelným minimem. Na čelní straně se pod displejem nachází dvojice senzorových kláves a mechanické tlačítko se čtečkou otisků prstů. Záda okupuje rozměrný fotomodul, jehož součástí je hlavní 23Mpx fotoaparát (Sony IMX 318), a pomocné kamery pro snímání hloubky scény a pohybu.

Uvnitř telefonu tepe čipset Qualcomm Snapdragon 821 podpořený rovnou 8 GB operační paměti. S touto kombinací je telefon připraven jak na Tango, tak na DayDream, kombinovat však tyto technologie nijak nelze. K chlazení Asus použil heatpipe s kapalinou, takže by se telefon neměl při konzumaci obsahu ve virtuální či rozšířené realitě příliš roztopit. ZenFone AR se také pyšní skvělým Hi-Res zvukem s certifikací DTS Virtual Surround Sound, která zážitek ještě více umocní.

Asus ZenFone AR pohání operační systém Andriod 7.0, do prodeje má přijít ve druhém čtvrtletí letošního roku, bohužel zatím nevíme, za jakou cenu.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku