Asus Transformer Pad nové generace s odnímatelnou klávesnicí míří na český trh. Známe cenu

Na českém trhu se příští měsíc objeví první novinka, která byla představena teprve nedávno na veletrhu Computex. Jedná se o novou generaci tabletu Transformer Pad, která disponuje 10,1″ IPS displejem s HD rozlišením (800 x 1280 px). Tradičně se dočkáme odnímatelného dílu s klávesnicí, který je pro tuto modelovou řadu charakteristický. Od svých předchůdců se ale Transformer Pad liší systémem skrytých pantů, které spojují tablet s klávesnicí.

Novinka běží na Androidu 4.4 KitKat a pohání ji 64bitový quad-core procesor Intel Atom (Bay Trail Z3745) s taktem 1,33 GHz. Při vysoké zátěží je čip schopný pracovat až na frekvenci 1,86 GHz. Doplňuje jej 1 GB RAM a 16GB interní úložiště; tradičně se nezapomnělo ani na slot pro microSD karty do maximální kapacity 64 GB. Vestavěný akumulátor s kapacitou 5 070 mAh by měl zařízení při aktivním používání udržet při životě zhruba 9 hodin.

Hardwarovou výbavu uzavírá 2Mpx kamerka na zadní straně a VGA kamerka nad displejem, Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, GPS/Glonass, microUSB konektor a USB konektor. Celkové rozměry tabletu jsou 257,46 × 178,4 × 9,9 mm, po připnutí klávesnice se tloušťka zvýší na 19,8 mm. Hmotnost tabletu je 542 gramů, s klávesnicí 1082 gramů. Novinka se u nás začne prodávat v polovině července za 7 990 Kč s DPH v černé a bílé barvě.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

Jeden komentář

  1. uni (neregistrovaný)

    „Od svých předchůdců se ale Transformer Pad liší systémem skrytých pantů, které spojují tablet s klávesnicí.“ hehe, to je „překvapení. Ta kur** umí udělat jiné panty i v rámci stejné generace, jen jiný OS (viz WinRT vs Android), stejný střeva ale šup tam jiný patent na spojení. Neskutečné.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *