Sledujte nás na YouTube

Asus Transformer Pad nové generace s odnímatelnou klávesnicí míří na český trh. Známe cenu

Na českém trhu se příští měsíc objeví první novinka, která byla představena teprve nedávno na veletrhu Computex. Jedná se o novou generaci tabletu Transformer Pad, která disponuje 10,1″ IPS displejem s HD rozlišením (800 x 1280 px). Tradičně se dočkáme odnímatelného dílu s klávesnicí, který je pro tuto modelovou řadu charakteristický. Od svých předchůdců se ale Transformer Pad liší systémem skrytých pantů, které spojují tablet s klávesnicí.

Novinka běží na Androidu 4.4 KitKat a pohání ji 64bitový quad-core procesor Intel Atom (Bay Trail Z3745) s taktem 1,33 GHz. Při vysoké zátěží je čip schopný pracovat až na frekvenci 1,86 GHz. Doplňuje jej 1 GB RAM a 16GB interní úložiště; tradičně se nezapomnělo ani na slot pro microSD karty do maximální kapacity 64 GB. Vestavěný akumulátor s kapacitou 5 070 mAh by měl zařízení při aktivním používání udržet při životě zhruba 9 hodin.

Hardwarovou výbavu uzavírá 2Mpx kamerka na zadní straně a VGA kamerka nad displejem, Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, GPS/Glonass, microUSB konektor a USB konektor. Celkové rozměry tabletu jsou 257,46 × 178,4 × 9,9 mm, po připnutí klávesnice se tloušťka zvýší na 19,8 mm. Hmotnost tabletu je 542 gramů, s klávesnicí 1082 gramů. Novinka se u nás začne prodávat v polovině července za 7 990 Kč s DPH v černé a bílé barvě.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

Jeden komentář

  1. uni (neregistrovaný)

    “Od svých předchůdců se ale Transformer Pad liší systémem skrytých pantů, které spojují tablet s klávesnicí.” hehe, to je “překvapení. Ta kur** umí udělat jiné panty i v rámci stejné generace, jen jiný OS (viz WinRT vs Android), stejný střeva ale šup tam jiný patent na spojení. Neskutečné.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *