Domů » Články » Asus Transformer Book Trio se začal prodávat v ČR: Tablet, notebook a stolní počítač v jednom

Asus Transformer Book Trio se začal prodávat v ČR: Tablet, notebook a stolní počítač v jednom

Asus uvedl na český trh netradiční zařízení, které v sobě kombinuje hned tři pracovní nástroje. Rozhodně se jedná o zajímavý kousek, pozor však na vysokou cenu a některé další nedostatky.

Asus dnes na český trh uvedl nové zařízení Transformer Book Trio. Jak sám výrobce uvádí, jedná se o nový typ přenosného zařízení, které lze používat jako notebook, samostatný tablet nebo stolní počítač. V režimu notebooku lze stiskem dedikované klávesy přepínat mezi operačními systémy Windows 8 a Android 4.2.

Odpojením displeje od dokovací stanice získáte tablet s Androidem, Windows v tomto režimu nelze používat, jelikož procesor a další komponenty pro „počítačovou“ část se nacházejí až v dílu s klávesnicí. Samotnou dokovací stanici můžete připojit k jakémukoli monitoru nebo televizní obrazovce, čímž vznikne plnohodnotný stolní počítač s Windows 8, Android však v tomto režimu nespustíte, jelikož hardware dedikovaný pro tento systém se zase nachází v tabletové části.

Dva procesory, dva operační systémy, čtyři reproduktory

Transformer Book Trio nás zaujal kovovým provedením, které je velmi pevné. Dokovací stanice je osazena procesory Intel Core i5/i7 čtvrté generace. Od dokovací stanice s klávesnicí můžete kdykoli odpojit 11,6“ fullHD displej a používat jej jako multidotykový tablet se systémem Android, který je vybaven vlastním dvoujádrovým procesorem Intel Atom Z2560 a 16 GB SSD úložištěm.

Když je displej připojen k dokovací stanici, lze stisknutím klávesy „Trio“ na klávesnici kdykoli přepínat mezi operačními systémy Windows 8 a Android 4.2, přičemž mezi oběma operačními systémy lze také snadno sdílet data prostřednictvím úložiště tabletu. Na rozdíl od jiných přenosných zařízení nezůstává dokovací stanice PC Station v případě modelu Transformer Book Trio po odpojení tabletu bez funkce. Při připojení externího monitoru prostřednictvím rozhraní Mini DisplayPort nebo microHDMI lze dokovací stanici PC Station používat jako samostatný stolní počítač se systémem Windows 8. Transformer Book Trio mohou tedy používat dvě osoby na dvou různých místech současně. 

   

11,6“ IPS displej nabízí jemné fullHD rozlišení se širokými pozorovacími úhly (178 stupňů). Zařízení lze ovládat nejen přes multidotykový displej, ale také prostřednictvím hardwarové klávesnice a touchpadu. O kvalitní zvuk se stará technologie SonicMaster a stereo reproduktory, které jsou integrovány v dokovací stanici PC Station i tabletu (2 + 2). 

Ve výbavě dále najdeme WiFi 802.11ac a Bluetooth 4.0 (v dokovací stanici PC Station) a WiFi 802.11n a Bluetooth 3.0 (tablet). Dvě nezávislé baterie nabízí výdrž až 13 hodin v režimu se systémem Android a až 5 hodin v režimu se systémem Windows 8.

Bohatý obsah balení a vysoká cena

V základním balení naleznete ochranné pouzdro, USB 2.0 ethernetový adaptér pro připojení do kabelové sítě a microHDMI adaptér pro připojení k televizoru HDTV nebo monitoru.

   

Transformer Book Trio se jeví jako velmi zajímavé zařízení s výbornými hardwarovými parametry. Kromě vysoké ceny si s sebou bohužel nese i několik dalších omezení, která případné zájemce mohou odradit. V první řadě je to absence datového modulu pro připojení na internet v terénu. Dále bychom ocenili, kdyby klávesnice byla podsvícená.

V případě, že si tenhle kousek rozhodnete pořídit, připravte si 25 199 Kč za variantu s procesorem Core i5, nebo 27 199 Kč za výkonnější verzi s čipem Core i7. 

Hardwarové parametry

Operační systém

PC Station:  Windows 8

Tablet:         Android 4.2

Procesor

PC Station:  Intel Core i7 4500U (1,8 GHz)/ Core i5 4200U (1,6 GHz)

Tablet:         Intel Atom Z2560 (1,6 GHz)

Grafická karta

PC Station:  Intel HD Graphics 4400

Displej

11,6“ Full HD(1920 × 1080) IPS s kapacitní 10bodovou multidotykovou technologií

Paměť a úložiště

PC Station:  4 GB DDR3 RAM a pevný disk 500 GB (5400 ot./min.)

Tablet:         2 GB LP DDR2 RAM (1066 GHz) a integrované úložiště 16 GB

Kamery

Zadní 5Mpx fotoaparát s automatickým zaostřováním a záznamem videa ve fullHD

Přední HD kamera

Možnosti připojení

PC Station:  802.11ac (dvoupásmové), Bluetooth 4.0, 2× USB 3.0, Mini DisplayPort, Micro HDMI 1.4, 3,5mm konektor sluchátek/mikrofonu

Tablet:         802.11n (2,4 GHz), Bluetooth 3.0, Micro USB 2.0, 3,5mm konektor sluchátek/mikrofonu, slot pro MicroSD karty

Zvuk

PC Station:Stereo reproduktory s technologií ASUS SonicMaster, digitální mikrofon

Tablet:        Stereo reproduktory s technologií ASUS SonicMaster, digitální mikrofon

Senzory

Akcelerometr, světelný senzor, gyroskop, elektronický kompas

Baterie

PC Station:  Lithium-polymerová 33 Wh, 4430 mAh

Tablet:         Lithium-polymerová 19 Wh, 5070 mAh

Rozměry a hmotnost

PC Station:  304,9 × 193,8 × 13,4 mm, 1 kg

Tablet:         304,9 × 193,8 × 9,7 mm, 700 g

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

5 komentářů

 1. Ale že mi dalo práci najít v tom ten desktop:)

 2. vlada (neregistrovaný)

  Panecku, tomuhle rikam opravdu hybrid :) Notebook s multifunkcnim odpojovatelnym displejem, ktery pro jistotu nese dalsi usporny pocitac s baterii :)

 3. standa (neregistrovaný)

  Yeah, ještě by mohl jít z toho tabletu vyndat mobil a z mobilu stylus :D mam takovej pocit, že vývoj tabletů v asusu vede poslední tři roky MacGyver…

 4. David (neregistrovaný)

  Mno pokud je z windows dostupné uložiště tabletu tak ok

 5. joztar (neregistrovaný)

  zaujimave zariadenie … skoda 4g modulu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).