Asus ROG Phone 6D (Ultimate): herní bestie s motorizovanými dvířky pro účinnější chlazení

ASUS ROG Phone 6D 6
  • Nové ROG Phony vsází na čipset MediaTek Dimensity 9000+
  • Varianta Ultimate se chlubí unikátním systémem chlazení s motorizovanými dvířky
  • Ceny začínají na 23 300 korunách

Společnost Asus dnes uspořádala tiskovou konferenci, na které představila nové přírůstky do rodiny svých herních smartphonů. Dočkali jsme se dvou modelů: základního ROG Phone 6D a speciální varianty 6D Ultimate, která dostala navíc větší porci paměti a lehce odlišný design zad vybavených displejem i dvířky pro účinnější chlazení.

ROG Phone 6D Ultimate - Official unboxing video | ROG

Co se vzhledu týče, Asus nevymýšlel nic nového – základní model vypadá stejně jako tři měsíce starý ROG Phone 6, verze Ultimate má zase základy v ROG Phone 6 Pro. V obou případech se tak těšte na „divoký“ design zad s ostrými liniemi, netradičně tvarovaný fotomodul a také barvičky – ROG Phone 6D disponuje svítícím barevným logem složeným z RGB diod, jeho vybavenější sourozenec má na zádech dokonce PMOLED zobrazovač. Kvůli tomu je také o 8 gramů těžší, byť už základní varianta váží nadstandardních 239 gramů. Oba telefony disponují alespoň základní odolností vůči postříkání vodou dle standardu IPX4.

ASUS ROG Phone 6D 3

Čelní stranu nových herních mašin vyplňuje 6,78″ OLED displej s Full HD+ rozlišením, obnovovací frekvencí 165 Hz (pro dotyk 720 Hz) a podporou 10bitového HDR. Zobrazovač umí vykreslit široké spektrum barev nad rámec běžných barevných prostorů: DCI-P3 je pokrytý ze 111,23 %, sRGB dokonce ze 150,89 %. Jas může dosahovat hodnoty až 1 200 nitů.

Rámečky namísto výřezů

Přímo do displeje je zabudována čtečka otisků prstů. Oproti konkurentům ho nijak nenarušuje selfie kamerka – Asus ani tentokrát nevytvářel žádné otvory či výřezy, tudíž si hráči mohou užít celistvou plochu, byť vykoupenou širšími rámečky nad a pod displejem. Benefitem tohoto řešení je i přítomnost stereo reproduktorů namířených přímo na uživatele. O tom, že to Asus myslí s audiem vážně, svědčí i přítomnost 3,5mm jacku s podporou přehrávání hudby ve vysokém rozlišení.

ASUS ROG Phone 6D 2

Selfie kamerka má rozlišení 12 megapixelů, zadní fotoaparát pak tvoří následující kamery:

  • 50Mpx hlavní se světelností f/1.9
  • 13Mpx širokoúhlá s úhlem záběru 125° a světelností f/2.4
  • 5Mpx makro s clonovým číslem f/2.0

Hlavní fotoaparát je schopný zaznamenávat video v 8K rozlišení při 30 fps, popř. 4K při 60 fps. Milovníci zpomalených záběrů si mohou navíc užít i 4K při 120 fps nebo Full HD při 240 fps.

Dvířka pro aktivní chlazení

Pod kapotou nových ROG Phonů překvapivě netiká čipset od Qualcommu, ale MediaTek Dimensity 9000+. Rozhodně se nejedná o žádné ořezávátko, ostatně v benchmarku AnTuTu tento čip sbírá skóre přesahující 1 milion bodů. Aby Asus tuto bestii uchladil, připravil si pro variantu Ultimate specialitu – na zádech se nachází motorizovaná dvířka nazvaná AeroActive Portal. Jedná se „bránu“ k internímu chlazení telefonu, kterou dokáže otevřít externí chladič AeroActive Cooler 6. Díky němu lze vnitřnosti ROG Phonu 6D Ultimate chladit výrazně účinněji a tím udržovat čipset v maximálních frekvencích po delší dobu.

ASUS ROG Phone 6D 1

To pochopitelně není jediná hráčská specialita. Mezi další patří například kapacitní triggery po stranách telefonu, rychlejší paměti typu LPDDR5 nebo přítomnost dvou USB-C: jedno na spodní straně, druhé na boku. Akumulátor se pyšní kapacitou 6 000 mAh a dobíjí se výkonem až 65 wattů. Bezdrátové nabíjení bohužel chybí. Operačním systémem je Android 12 opatřený ROG UI.

Cena a dostupnost

ROG Phone 6D a 6D Ultimate půjdou do prodeje v příštích týdnech, v nabídce bude pouze barevná varianta Space Grey. Evropské ceny jsou následující:

  • ROG Phone 6D v konfiguraci 12/256 GB přijde na 949 eur (asi 23 300 korun s DPH)
  • ROG Phone 6D Ultimate v konfiguraci 16/512 GB bude stát 1 399 eur (asi 34 300 korun s DPH), v ceně je i zmíněný externí ventilátor ActiveCooler 6
ROG Phone 6 BATMAN Edition - Official unboxing video | ROG

Do prodeje půjde ještě Batman edice, což je v podstatě základní model s tematickým prostředím oblečený do speciálního pouzdra. V kufříkovém balení k němu navíc získáte tematický kryt a LED projektor do USB-C, který je schopný zobrazovat známé netopýří logo. Tato exkluzivita přijde na 1 199 eur (asi 29 400 korun s DPH).

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku