Domů » Články » Asus Padfone: Tři zařízení v jednom – telefon, tablet a notebook (videopreview)

Asus Padfone: Tři zařízení v jednom – telefon, tablet a notebook (videopreview)

Padfone je zřejmě nejoriginálnějším zařízením letošního MWC – kombinuje v sobě sobě totiž telefon, tablet a notebook. My jsme pro vás novinku pořádně proklepli a natočili na video.

Pokud bychom hledali zařízení, které na letošním Mobile World Congressu vzbudilo největší poprask, byl by to jednoznačně Padfone od Asusu. Jedná se vlastně o trojlístek zařízení s jedním společným srdcem – tím je telefon Padfone. Ten stačí zasunout do speciálního doku a rázem se z něj stane 10,1″ tablet. A aby toho nebylo málo, k tabletu můžete připojit plnohodnotnou klávesnici a proměnit jej v malý notebook. Třešničkou na závěr je speciální stylus, který zároveň slouží jako telefonní sluchátko. Tohle zařízení nemohlo nechat v klidu ani naši redakci, a tak jsme se na stánek Asusu vypravili a novinku pro vás pečlivě natočili.

V telefonu tepe dvoujádrový 1,5GHz Snapdragon S4 od Qualcommu, doprovází jej grafický akcelerátor Adreno 225, 1 GB paměti RAM a 16 GB interní paměti pro uživatelská data, k dispozici ale budou i vyšší varianty s 32 GB a 64 GB paměti. Přední straně dominuje 4,3″ qHD (960 x 540 px) Super AMOLED displej, nad kterým je umístěna 1,3MPx kamerka pro videohovory, světelné čidlo a proximity senzor. Zadní strana telefonu nabízí 8Mpx fotoaparát a na hranách zařízení mimo jiné nalezneme konektory microUSB, microHDMI, slot na microSD karty a 3,5mm výstup na sluchátka. Zařízení si přitom udržuje tloušťku příjemných 8,9 mm.

  

Vestavěný akumulátor telefonu má kapacitu 1 520 mAh. Další akumulátor se však nachází v těle doku (tabletu), ten má kapacitu 6 600 mAh a aby toho nebylo málo, třetí baterie je integrována v klávesnici a má opět kapacitu 6 600 mAh. Ve výsledku tak máte k dispozici 14 720 mAh. Telefon je zároveň možné z doku dobíjet.

- - -

- - -

- - -

Kdy a za kolik?

V základním balení naleznete kromě telefonu také tabletový dok. Jako volitelné příslušenství se bude prodávat hardwarová klávesnice a speciální stylus. Oficiální ceny zatím stanoveny nebyly, od jednoho ze zástupců společnosti se nám však podařilo zjistit alespoň orientační částky – berte ale raději s rezervou. Padfone s dockem by se měl prodávat za cenu v rozmezí 500 – 600 EUR. Klávesnici si budete moci dokoupit za 99 EUR a stylus za částku v rozmezí 49 – 59 EUR. Do prodeje by se Padfone měl dostat v průběhu dubna letošního roku, tak doufejme, že Asus tento termín stihne a nedočkáme se dalšího zpoždění.

- - -

- - -

- - -

- - -

- - -

- -

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Subscribe
Upozornit na
guest
28 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments