Domů » Bleskovky » Asus PadFone Mini představen: Konvertibilita v malém těle

Asus PadFone Mini představen: Konvertibilita v malém těle

Společnost Asus dnes v Tchaj-wanu představila již dříve spekulovaný smartphone kombinovaný se sedmipalcovým tabletem označený jako PadFone Mini, který bude svými parametry mířit na střed trhu. Samotný telefon disponuje displejem s úhlopříčkou 4,3 palce a rozlišením 960 × 540 pixelů. O výkon se stará čtyřjádrový chipset Qualcomm Snapdragon MSM8226 taktovaný na 1,4 GHz spolu s gigabajtem operační paměti.

Vnitřní úložiště má velikost 16 GB s možností rozšíření pomocí paměťové karty, kapacita baterie činí 1 500 mAh. Zajímavostí je 8Mpx fotoaparát s možností pořizovat snímky po dávkách a technologií Owl Mode, která má zajistit vyšší jas v tmavých scénách. Operačním systémem v novém PadFonu je Android ve verzi 4.3.

Tabletová část nabízí sedmipalcový displej s rozlišením 1280 × 800 pixelů a dodatečný akumulátor s kapacitou 2 200 mAh. Celé zařízení se bude, alespoň prozatím, bohužel prodávat jen v Asii. Vzhledem k příznivé doporučené ceně, která činí v přepočtu zhruba 8 000 Kč bez daně, bychom jej ale rozhodně rádi přivítali i na našem trhu.

Miroslav Havlíček

Diskuze k článku

  1. Ale tak jako jo, citelně chybí „HD“ verze (obojího), i přes vyšší cenu by to jistě bylo také zajímavé.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).