Asus P535 se vybarvuje: Výkonný procesor, Wi-Fi a GPS

-Společnost Asus brzy uvede na trh nový kapesní počítač s označením P535, který je nepřímým nástupcem starší P525. U této novinky byla vypuštěna numerická klávesnice, spolehnout se tak budeme muset jen na klasické ovládací prvky a především pak dotykový displej. Ten nabízí standardní parametry; rozlišení 240x320px, úhlopříčka 2.8″ a zobrazí 65k barevných odstínů.

Svižný chod operačního systému Windows Mobile 5.0 AKU3 zajišťuje procesor Intel Xscale s taktem 520Mhz, paměť ROM nabídne kapacitu pěkných 256MB, kterým sekunduje 64MB RAM. Telefonní část je zastoupena tribandovým GSM modulem a GPRS třídy 10, kam se ale podělo EDGE? Bezdrátovou konektivitu zajišťuje integrovaný Wi-Fi 802.11b/g modul, na kratší vzdálenosti můžete využít Bluetooth ve verzi 2.0 (EDR). Pro mnohé bude velkým lákadlem integrovaný GPS přijímač s čipem SiRF Star III. Pokud rádi fotíte, ani v tomto ohledu vás P535 nezklame; 2Mpx kamerka s přisvětlovací diodou a autofocusem by měla zajistit kvalitní snímky. Synchronizační kabel se připojuje do klasického miniUSB konektoru, paměť bude dále možné rozšířit paměťovými kartami typu miniSD. Příjemná je i tloušťka zařízení, která je 19mm, hmotnost se zastavila na 150 gramech včetně baterie.

Ve světě se P535 začne prodávat v prosinci tohoto roku za cenu 599 Euro, zda jej bude možné zakoupit i v České republice není v tuto chvíli známo.

Tip: Čínský server PhoneDaily.com přinesl několik nových fotografií tohoto zařízení, prohlédnout si je můžete zde.

1

2

3

4

5

Zdroj: MoDaCo

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku