Domů » Bleskovky » Asus MeMO Pad 8 se začal prodávat v ČR: 8″ tablet s procesorem od Intelu

Asus MeMO Pad 8 se začal prodávat v ČR: 8″ tablet s procesorem od Intelu

ASUS uvedl na český trh osmipalcový tablet MeMO Pad 8 (ME581C/CL). Stejně jako jeho nedávno uvedený sourozenec MeMO Pad 7 využívá i tato novinka operační systém Android 4.4, novou generaci procesorů Intel Atom (Moorefield) a také IPS displej s rozlišením 1920 x 1200 px, který chrání sklo Gorilla Glass. V případě procesoru padla volba na 64bitový čip quad-core Intel Atom Z3560 s taktem 1,83 GHz, který doplňují 2 GB RAM 16GB interní úložiště. Nezapomnělo se ani na slot pro pam. karty microSD o maximální kapacitě 64 GB. MeMO Pad 8 je k dispozici nejen ve WiFi verzi (ME581C), ale také ve variantě s podporou rychlých LTE sítí (ME581CL).

Nad displejem má své místo 1,2Mpx kamerka pro videokomunikaci, na zadní straně najdeme 8Mpx fotoaparát. Vestavěný akumulátor s kapacitou 4000 mAh slibuje při běžném používání výdrž okolo 9 hodin. Celkové rozměry tabletu jsou 123 × 213 × 7,45 mm, hmotnost je 290 gramů u WiFi verze, 299 gramů u LTE varianty. Výbavu uzavírá dvojice stereo reproduktorů, Bluetooth 4.0 a GPS modul. Cena WiFi verze startuje na 6 990 Kč s DPH, model s LTE konektivitou se prodává za 8 990 Kč s DPH (najít nejlepší cenu).

Podívejte se, kde tento tablet můžete koupit za nejlepší cenu?

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).