Asus chce příští rok bojovat proti poklesu zisku Chromebooky, smartphony a chytrými zařízeními

Asus minulý týden zveřejnil finanční výsledky za třetí čtvrtletí a nejvýraznějším číslem byl meziroční pokles zisku o 26 procent. CEO Asusu Jerry Shen naznačil plány společnosti na zlepšení vývoje. Podle serveru Taipei Times chce Asus představit první sérii Chromebooků, ty mají zahrnovat model s úhlopříčkou 11,6 palce s cenou 199 dolarů (4 000 Kč bez DPH) a větší model s displejem o úhlopříčce 13,3 palce začínající na ceně 249 dolarů (5 000 Kč bez DPH).

 

Společnost se chce dále soustředit na chytré telefony, ve kterých zatím hledá pevnou půdu a ráda by se v roce 2014 dostala v tomto segmentu do zisku. K těmto krokům vede Asus především zpomalení průmyslu s tradičními počítači, které jsou klíčovým zdrojem zisku. Finanční ředitel David Chang k tomu dodal: „Zůstáváme pozitivně naladěni ohledně výhledů trhu se stolními počítači a notebooky, ale naší prioritou je převést byznys spojený s chytrými telefony do zisku.“

Poslední informací o budoucnosti je snaha společnosti soustředit se na trh s chytrými zařízeními, jako jsou chytré hodinky, brýle a další věci, které běžně nosíme. První zařízení by mělo být představeno příští rok na veletrhu Computex. Od této kategorie se v budoucnu očekává vysoký růst, ale zatím se nikomu nepodařilo představit zařízení, které by skutečné vzbudilo zájem a zasáhlo masový trh.

Autor článku David Podzimek
David Podzimek

Kapitoly článku