Cena:

Archos 97 Carbon: Levný tablet se čtyřkovým Androidem

Francouzský výrobce Archos představil svou další novinku v podobě tabletu z nové řady Elements. Zařízení nese název Archos 97 Carbon a na nové uživatele se bude snažit zapůsobit příznivým poměrem ceny a výkonu. Čelní straně tabletu dominuje dotykový IPS displej s úhlopříčkou 9,7″ a rozlišením 1024 x 768 pixelů. O dostatečně svižný chod systému a aplikací se stará jednojádrový procesor ARM Cortex-A8 s taktovací frekvencí 1 GHz a rovný 1 GB operační paměti. Kapacita interního úložiště se zastavila na hodnotě 16 GB s možností dalšího rozšíření za pomoci slotu na paměťové microSD karty (až 32 GB). Konektorová výbava zahrnuje plnohodnotný USB port, micro USB, mini HDMI a 3,5mm audio výstup.

   

Kapacitu integrovaného Li-Pol akumulátoru neznáme, nicméně dle slov výrobce vystačí na přibližně osm hodin přehrávání videa. Další výbava zahrnuje dvojici reproduktorů, gyroskop a 2Mpx fotoaparát doplněný o přední VGA kamerku pro videohovory. Archos 97 Carbon běží na operačním systému Android 4.0 od Googlu. Zda je v plánu aktualizace na Android 4.1, výrobce neprozradil, ale vzhledem k cenové relaci se domnívám, že se tak s nejvyšší pravděpodobností nestane. Se zahájením prodeje se počítá v průběhu července a cena by se měla pohybovat kolem 5 000,- Kč, což považuji za velice příznivou částku. 

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.