Sledujte nás na YouTube

Archos 35 Home Connect: Radiobudík s Androidem

Známý výrobce mobilní elektroniky Archos představil radiobudík s operačním systémem Android. Ten nese označení Archos 35 Home Connect a v současné době je dostupný za cenu 149,99 USD (zhruba 2 942 Kč). Ve výbavě nalezneme dotykový TFT displej s úhlopříčkou 3,5“ a jednojádrový procesor Omap 3630 s taktovací frekvencí 1 GHz. Interní úložiště má kapacitu 4 GB, které lze rozšířit za pomoci paměťových SD karet až do kapacity 16 GB. Na budíku lze přehrávat skladby ve formátech MP3, FLAC, OGG, WAV a video ve formátu MPEG-4. O reprodukci hudby se postarají dva steroreproduktory umístěné po stranách přístroje. Konektivitu zajistí micro USB port a moduly pro Wi-Fi a Bluetooth.

-

Operačním systémem se stal již zmíněný Android ve verzi 2.2 Froyo. V zařízení jsou již výrobcem předinstalované aplikace pro informace o počasí, e-mailový klient a přehrávač videa. Uživatelé mají možnost doinstalovat další aplikace skrze AppsLib, kde se nachází 45 000 položek ke stažení. Budík neobsahuje klasický FM přímač, nicméně díky předinstalované aplikaci TuneIn lze poslouchat 50 000 internetových rádií. Je příjemné vidět, jak si perační systém Android stále častěji nachází cestičku i do jiných zařízení, než jsou tablety a smartphony. Již nyní je jisté, že se s ním budeme setkávat nejen v domácích spotřebičích, ale dokonce i v automobilech. První automobilkou, která by měla v blízké budoucnosti využívat operační systém od Googlu se má stát Ford.

-

Zdroj: Archos

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

10 komentářů

 1. Crozz (neregistrovaný)

  jen tak dál s těmito zařízeními

 2. Pacikx (neregistrovaný)

  Proboha, jakej ***** si může koupit budík s Androidem??? Po zkušenostech s tímto OS, bych se spíše bál že mně to nebude budit… :D

 3. BystraR (neregistrovaný)

  Ja se androidem budim uz 2 roky a nezaspal jsem ani jednou:P. Jinak dobry napad. Docela nad tim uvazuju ze bych si to poridil.

 4. Mě by zajímalo zda to bude budit i vypnuté jako Nokie.

  • FSH (neregistrovaný)

   napiš mi jediný Smartphone, kterému funguje budík i v případě vypnutého stavu. Porovnáváš kraviny – smartphone ve stand-by nemusí mít téměř žádnou spotřebu (GSM,WIFI,BT off) ;-)

  • uni (neregistrovaný)

   FSH (neregistrovaný): resp. v režimu “Letadlo”:-) Ano, pak je spotřeba téměř nulová, nehledě na startovací dobu z vypnutého stavu, telefon jsem na noc nevypnul už několik let (letadlo ale nasazuji).

 5. uni (neregistrovaný)

  Dost příšernost, resp. dost nízké využití. Bohužel jsme se nic nedozvěděli nic o hudebních kvalitách (jsou-li vůbec nějaké). Podobným směrem jde mnoho docků pro iVěci, což mi přijde značně praktičtější. Wow, mě btw. přivedlo k nápadu na dárek….:-)

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *