Arabela zezelená závistí, s tímhle Bluetooth prstenem ovládnete každý smartphone a spotřebič

V letošním roce lze očekávat záplavu nových zařízení ze segmentu nositelné elektroniky. Její masivní nástup jsme mohli zaregistrovat již na letošním MWC, který se hemžil výrobci fitness náramků a dalšího příslušenství pro chytré telefony. Ambice uspět v tomto perspektivně vyhlížejícím odvětví má i společnost Logbar z Japonska. Ta hodlá potencionální zákazníky oslovit chytrým prstenem podporujícím pohybová gesta a jednoduché notifikace.

Prsten zároveň poslouží jako univerzální ovladač domácích spotřebičů a elektroniky:

Po stisknutí dotykové plochy palcem lze s prstenem provádět jednotlivá gesta a dokonce zadávat znaky či hesla, což sebou může přinést zcela nový druh ovládání a uživatelského zážitku. Upozornění na zmeškané události a notifikace zajistí vibrace a několik LED diod. Výrobce dál poukazuje na existenci obchodu s aplikacemi, které mohou dále rozšířit celkovou funkcionalitu příslušenství. Komunikaci s chytrým telefonem obstarává technologie Bluetooth, přičemž podporovány budou operační systémy iOS 7, Android od verze 4.4 a zkrátka nepřijdou ani uživatelé Windows Phone.

 

Po plném nabití integrovaného akumulátoru lze počítat s výdrží dostačující údajně na tisíc gest. Za relativní nedostatek lze však považovat absenci vodotěsné konstrukce. Výrobce dále prozradil, že s dodáním na trh se počítá v polovině letošního roku (USA, Evropa, Japonsko a Čína), maloobchodní cena nemá překročit částku 185 USD (3700 Kč bez DPH).

  

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

7 komentářů

 1. Borec (neregistrovaný)

  Ta cena je příšerná, jinak se mi to líbí.

  • vojta (neregistrovaný)

   Vzhledem k unikátnosti a jedinečnosti, si nemyslím, že by cena byla nějak přemrštěná. Navíc musí vyrábět několik velikostí, protože každý má různě silné prsty a to se taky na ceně musí někde promítnout. Ale je to zajímavý nápad, hlavně ovládání domácích spotřebičů hezky z gauče jen pohybem ruky… :-P

 2. Kato (neregistrovaný)

  Jo pekny :) i kdyz prstynky kvuli tomu nosit nezačnu.

  Třeba se s příští verzí budeme konečně moci postavit Apophisovi ze StarGate :D

 3. Fait (neregistrovaný)

  že není voděodolný je docela velká nevýhoda u prstenu.

  • vojta (neregistrovaný)

   Je to první svého druhu, další budou jistě doladěnější a vodě odolnější :-)

 4. Borys (neregistrovaný)

  Všimli jste si někdo těch hodinek na cca 1:32? Co to je zač?

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *