Applu dochází 5W adaptéry, problém se týká i Česka – SMARTmania.cz

Applu dochází 5W adaptéry, problém se týká i Česka

nabíječky od Applu

Malý bílý adaptér o výkonu 5 W je patrně jedno z nejikoničtějších příslušenství společnosti z Cupertina. Právě tento adaptér Apple dlouhá léta dodával prakticky ke všem Apple Watch a iPhonům, od první generace až po iPhone 11. Poté se v rámci „ekologie“ rozhodl jej z prodejního balení vyřadit, avšak na webových stránkách stále šel zakoupit za 590 Kč.

apple adapter
Ikonický 5W adaptér hlásí na české mutaci Apple.cz vyprodáno

Nyní ovšem oficiální stránky hlásí vyprodáno, a to nejen v České republice, ale také v dalších zemích po celém světě. V některých státech, jako jsou Velká Británie, Kanada nebo USA, jsou adaptéry ještě stále v prodeji, ovšem dá se předpokládat, že brzy nebudou k sehnání ani tam.iphone 12 uvodniNepřehlédněte

Bez nabíječky to nepůjde. Apple dostal v Brazílii tučnou pokutu za chybějící adaptéry

Zda se jedná o náhodu, nebo úmysl, prozatím není jasné, ovšem načasování několik týdnů před premiérou další generace iPhonů a Apple Watch je více než příhodné. Jedno ze spekulovaných vysvětlení je, že se americká firma chystá nejlevnější adaptér ze své nabídky vyřadit natrvalo. Apple má navíc v nabídce například 12W či 20W adaptér za stejnou cenu, tudíž výroba modelu s nižším výkonem nedává příliš smysl.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.

Kapitoly článku