TOPlist

Apple zřejmě definitivně končí s kůží. Nahradí ji tímto materiálem

Tiskový snímek telefonu iPhone 14 Pro
  • Apple nejspíše přestane vyrábět kožená pouzdra
  • Jejich alternativa pravděpodobně nebude z veganské kůže, ale z prémiové látky
  • Ze stejného materiálu by měly být i nové řemínky pro Apple Watch Series 9

Kožené pouzdro patřilo dlouhá léta k prémiovému segmentu příslušenství, která Apple svým zákazníkům nabízel. S rostoucím tlakem na udržitelnost ovšem také exkluzivní materiál, jakým kůže v oblasti mobilního příslušenství bezesporu je, bude muset nejspíše ustoupit nárokům moderní doby. Otázkou ovšem bylo, jaký materiál pro své prémiové kryty firma z Cupertina zvolí. Dlouho se spekulovalo o veganské alternativě, nicméně podle leakera s přezdívkou Kosutami se Apple rozhodne pro zcela jiný materiál, se kterým má nicméně bohaté zkušenosti.

Kůži nahradí prémiová látka

Podle japonského sběratele půjde o látkovou alternativu, kterou Apple nejspíše bude označovat jako FineWoven. Látku již firma používá u svých řemínků pro Apple Watch, kde patří mezi velmi populární kusy příslušenství, a není tedy vyloučeno, že by si oblibu mohla získat také v případě chytrých telefonů. Konkrétně by Apple měl zadní stranu silikonového pouzdra osadit barevnou látkou, přičemž hrany pouzdra by měly zůstat silikonové pro lepší úchop.

Barvy nových pouzder od Applu
Předpokládané barvy nových látkových pouzder od Applu

Odvázat by se společnost měla také s barevnými kombinacemi, kterých by podle spekulací mělo být rovnou deset. Silikonový materiál by poté měl být ve stejné barvě jako látka, avšak nejspíše bude o něco málo tmavší. Samozřejmostí bude také podpora pro MagSafe příslušenství. Z barev se fanoušci mohou těšit jak na tmavé v podobě černé, zelené nebo fialové, tak na světlejší, které bude reprezentovat kupříkladu růžová, žlutá nebo oranžová.

Kosutami rovněž tvrdí, že Apple chystá i nové řemínky pro Apple Watch, které by měly být vyrobeny ze stejné látky, a pro zapínaní bude využita magnetická přezka. Ty by měly jít do prodeje za stejnou cenu jako pletený navlékací řemínek, která je v Česku stanovena na 2 990 Kč. Jestli se Apple skutečně rozhodne nahradit svá kožená pouzdra novou látkovou alternativou, se dozvíme už 12. září, kdy se koná tisková konference u příležitosti představení nových iPhonů 15.

Autor článku Dominik Vlasák
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.

Kapitoly článku