Domů » Bleskovky » Apple začal znovu prodávat iPad čtvrté generace, ukončil dostupnost iPadu 2 a uvedl 8GB iPhone 5c

Apple začal znovu prodávat iPad čtvrté generace, ukončil dostupnost iPadu 2 a uvedl 8GB iPhone 5c

Apple dnes představil levnější variantu iPhonu 5c a znovu začal prodávat iPad čtvrté generace. Model v nabídce nahrazuje iPad 2. Cena za iPad čtvrté generace začíná na 399 dolarech a je tak stejná jako za iPad mini s Retina displejem a o 100 dolarů nižší než u iPadu Air. Dostupný je pouze s 16 GB integrované paměti a je možné ho dovybavit připojením k mobilním datům.

 

Nahrazení iPadu 2 znamená, že všechny jablečné tablety teď využívají Lightning konektor a posledním modelem bez Retina displeje zůstává první generace iPadu mini. Tyto kroky spolu s 8 GB iPhonem 5c nahrávají spekulacím, že Apple brzy ukončí prodej iPhonu 4s, který jako poslední nabízí starší 30-pinový konektor. Samotný iPad 2 byl představen druhého března roku 2011 a v nabídce Applu se udržel tři roky.

David Podzimek

11 komentářů

 1. Omlouvám se, ale to je zas článek. Kecy a spekulace se dozvíme, ale za kolik se bude prodávat 8GB iPhone 5C, to se nedozvíme

  • David Podzimek

   Dozvíte v odkazu na bleskovku o iPhonu 5c. Nejsou to spekulace, ale konstatování, že Apple přestal prodávat iPad 2 a začal místo něj nabízet dříve zrušený iPad čtvrté generace.

  • tak to se omlouvám, četl jsem to na malém displeji iPhonu a přehlédnul jsem, že je to zbarvený jako odkaz.

  • To je ten malý displej iPhonu, kde je i odkaz považován za šmouhu.

 2. Martin P. (neregistrovaný)

  U iPadu platí že verze bez 3G je i bez GPS.

  • Přesněji LTE, resp. Cellular:)

  • Tony (neregistrovaný)

   A to sa Applisti na jednej nemenovanej Apple stránke vysmievali Microsoftu, že ich Surface nemá GPS ani 3G/LTE. :D

  • Tony (neregistrovaný): Tak vcelku oprávněně ne? Však jak malý, tak velký iPad můžeš mít s LTE a GPS/Glonass. A můžeš si vybrat i vyhovující kapacitu až do 128GB. Tak jako barvičku. Něco, co ti nenabídne nikdo jiný. Např. Samsung nebo Asus dělá z vyšší kapacity kdo ví jaký zlato, že se možná uráčí nám sem laskavě něco přivést… S SIM slotem také dělají, jako by to bylo kdo ví jaké knowhow a že je to pro vyvolené (ne my):-/

 3. „nahrávají spekulacím, že Apple brzy ukončí prodej iPhonu 4s“ na druhou stranu jsou spekulace, že 4s obnoví výrobu pro třetí svět, čemuž zase nahrává to, že v iOS 7.1 proběhla významná optimalizace právě na 4s.

 4. To jsem zvedavy kdo da za plastovy telefon s ani ne 8GB nerozsiritelnou pameti castku 13-14tis.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).