Apple začal prodávat adaptér s 3,5mm jackem a Lightningem

Rok po vydání iPhonu 7 bez klasického audio jacku Apple zařadil do svého App Store adaptér, s jehož pomocí budete moci telefon nabíjet a poslouchat hudbu skrz 3,5mm jack zároveň. To přijde vhod zejména ve starších automobilech, kde je často nejjednodušším způsobem sdílení hudby z telefonu AUX vstup. Doposud existoval v oficiální nabídce Applu pouze adaptér s dvojicí Lightningů, který se dal použít leda pro sluchátka či jiné audio systémy s tímto konektorem.

Adaptér je vyráběn partnerskou společností Belkin, s níž Apple dlouhodobě spolupracuje v oblasti příslušenství. Rockstar, jak se nový adaptér nazývá, je i přes své poměrně velké rozměry relativně jednoúčelové zařízení. Ačkoliv totiž kromě 3,5mm jacku má i Lightning, nejedná se o plnohodnotnou implementaci tohoto rozhraní. Konektor slouží pouze pro nabíjení a synchronizaci, audio zařízení typu externího mikrofonu či druhých sluchátek do něj nepřipojíte. Resp. připojíte, ale nebude fungovat – iPhone bude nadále přehrávat zvuk ze svých reproduktorů, což se změní teprve po zapojení 3,5mm jacku.

Belkin Rockstar je dostupný v českém App Store za poměrně vysokou cenu 889 Kč.

Autor článku
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Kapitoly článku