Domů » Bleskovky » Apple Watch Series 7 rozebrány do posledního šroubku: co se změnilo oproti předchůdci?

Apple Watch Series 7 rozebrány do posledního šroubku: co se změnilo oproti předchůdci?

Na chytré hodinky Apple Watch Series 7 jsme ze zářijového eventu čekali vůbec nejdéle – iPhone 13 (mini), iPhone 13 Pro (Max) i oba nové iPady byly uvedeny na trh jen s mírným zpožděním, nicméně na nové hodinky Applu jsme si museli počkat. Netrvalo dlouho a po uvedení do prodeje se dostaly nejen k prvním zákazníkům, ale také do šikovných rukou serveru iFixit.

apple watch series 7 teardown 1
Změn oproti minulé generaci není v případě Watch Series 7 mnoho

Ten se zabývá rozebíráním techniky a následným hodnocením jejich opravitelnosti. Uniklé specifikace před zahájením prodeje naznačovaly, že nás příliš velká změna co se týče vnitřního uspořádání nečeká, což se nakonec také potvrdilo v praxi. Po rozebrání hodinek přišel iFixit na to, že jediný zásadní rozdíl spočívá v jiné poloze flex kabelu, který propojuje displej se základní deskou.

apple watch series 7 teardown 2
Stejné rozměry má dokonce také baterie

Za zmenšenými rámečky stoji nový typ kabelu, který kombinuje signály z dotykové a zobrazovací vrstvy a ten také pravděpodobně stojí za zpožděnými dodávkami hodinek Watch Series 7. Apple rovněž odstranil port pro diagnostiku a přešel na kompletně bezdrátové řešení. Zajímavostí jsou shodné rozměry baterie s předchozím modelem Watch Series 6 a také jejich vzájemná kompatibilita.

Pod kapotou se Watch Series 7 příliš nezměnily

iFixit ohodnotil opravitelnost Apple Watch Series 7 šesti body z deseti, tedy na chlup stejně jako v případě minulého modelu Watch Series 6.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).