Domů » Bleskovky » Apple Watch: Výrobci chtějí využít diagnostický port pro speciální řemínky s externí baterií

Apple Watch: Výrobci chtějí využít diagnostický port pro speciální řemínky s externí baterií


Diagnostický port se ukrývá v prostoru pro uchycení horní části řemínku

Dlouhé týdny před oficiálním uvedením hodinek Apple Watch se mezi uživateli rozhořela diskuze o jejich nepřesvědčivé výdrži. První zkušenosti majitelů potvrdily, že při aktivním používání je každodenní dobíjení nutností a řada potencionálních zájemců to považuje za výrazný neduh odrazující od případné koupě. Výrobci třetích stran však přišli na elegantní řešení, jak tento nedostatek odstranit. Hodinky totiž disponují diagnostickým konektorem, který kromě přenosu dat podporuje dobíjení integrovaného akumulátoru. Šestipinový port se ukrývá pod vodítkem pro připevnění řemínku, což nahrává do karet producentům doplňkového příslušenství.

 

Ti hodlají velice brzy vyrukovat s alternativními řemínky, v jejichž těle se bude nacházet další baterie, coby záložní zdroj energie. Apple již dokonce zveřejnil technickou dokumentaci s pravidly na jejich výrobu. Pásek například nesmí zakrývat senzory pro snímání tepové frekvence a dovolena není ani implementace mikrofonu či dalšího reproduktoru. Do budoucna lze očekávat masivní nárůst kampaní na serverech typu Kickstarter, jejichž předmětem se stanou produkty využívající schopnosti zmíněného portu.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

5 komentářů

 1. No, tak hodne stesti s oteviranim toho diagnostickeho portu. V teardownu od iFixit se to podarilo pouze zevnitr…

  • Fore (neregistrovaný)

   Taky jsem si říkal, jak se k těm pinům chcou dostat, když zvenku to očividně moc dobře nepůjde :D

  • НКВД (neregistrovaný)

   Tech kusu jeste asi nebylo vyrobeno tolik, takze jestli zkusi udelat nejakou „dalsi revizi“ hodinek, kde bude to otevirani dostupnejsi aspon pro nejake autorizovane centrum ( sroubek s nestandartni drazkou apod. ) pripadne prestanou delat ochcapiny o „zneuziti diagnostickeho portu“ a zapracuji na otevirani v klasickem iphone stylu „zasunout trn“

   Volba je na jabku, ovsem pokud to zrovna iFixit mel problem otevrit zvenku, tak to moc nedomysleli pro pozdejsi pouziti.

 2. max (neregistrovaný)

  Myslim ze externi baterie se u jablickaru neuchyti, vetsina z nich jsou zaprisahli vyznavaci jednodeni vydrze.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).