Domů » Bleskovky » Apple už údajně testuje prototyp nového iPhone se systémem iOS 7

Apple už údajně testuje prototyp nového iPhone se systémem iOS 7

Zdá se, že v Apple už naplno započalo testování nové generace jablečného telefonu, která by se na trhu měla objevit pod označením iPhone 5S nebo iPhone 6. Ještě zajímavější je, že zařízení běží na vývojové verzi systému iOS 7, který podle aktuálně dostupných informací Apple představí/uvolní nejdříve v polovině tohoto roku. Existenci prototypu dalšího iPhonu potvrzují i někteří vývojáři, velká softwarová studia by dokonce mohla mít k dispozici první hardwarové prototypy pro odladění svých aplikací a her.


Ilustrační obrázek

V developerském logu se rovněž začalo objevovat zařízení s identifikátorem „iPhone 6,1“, současný iPhone 5 má identifikátor „iPhone 5,1“, LTE verze pak využívá označení „iPhone 5,2“. Uniklé informace bohužel nic neprozrazují o chystaných změnách v hardware či designu, ale i tak je jisté, že se opět začíná něco dít a Apple se Samsungem spolu letos budou svádět nelítostný boj o přízeň zákazníků.

Zdroj: CultOfMac

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

16 komentářů

 1. „Apple už údajně testuje prototyp nového iPhone se systémem iOS 7“

  Prod udajne? Ja myslim, ze je UPLNE LOGICKE, ze testuje novy model iPhone. Vzdyt ma jit za 8-9 mesicu na trh.

  • Tak, pokud se hovoří doslovně o prototypu, tedy již funkčním produktu, to je na to, že uvedení za 8-9 dost brzo. Možná je na mysli upravený model s zjednodušeným návrhem pro zjednodušení výroby. Ale tam zase nesedí označení. Ale možná se míchají dva iPhony dohromady. Možná…. Tedy jinak, víme jedno, nevíme nic:-)

 2. Dash (neregistrovaný)

  Podle celkem jasného vzoru uvádění produktu na trh se bude příští iPhone jmenovat 5S a hardwareové změny budou jen dílčí a designové žádné.

 3. Opäť článok o ničom. Veď to je jasné, že vývojári v Apple pracujú na novom IP. Práce začínajú vždy po predstavení nového mobilu. A možno aj skôr. To je nikdy „nekončiaci“ cyklus.

 4. Jan (neregistrovaný)

  +FANTOMASMAN To přeci není důležité. Internetový byznys je o tom, že napíšete článek i o veřejně známé/jasné/populární záležitosti, která přitáhne čtenáře. Vy si přečtete článek, zvýšíte návštěvnost, dokonce napíšete komentář – to vše se počítá např. při prodeji reklamy na tomto (a všech ostatních) portálech. Co se vám na tom nezdá? ;)

  • Zajímavé, že o iPhone se píše, ale o tom, že Země je kulatá, že obíhá kolen Slunce tu každý týden článek nevydávají :-(

   A co ostatní výrobci? Nokia nepracuje na nové Lumii? Samsung nemaká na nových modelech? A co Sony? To všichni čekají, až Apple vydá iPhone, aby pak mohli začít pracovat na svých modelech?

  • Tohle neni prirodovedny web,o Sony tu clanek je ze vcera,asi neumis cist,Nokia nic noveho nepripravuje.Dava se tu prostor vsem telefonum,jen nekteri maji klapky na ocich a budou porad prskat a kritizovat.Zalozte si svuj web a uvidime jak ho budou hodnotit ostatni.

  • Neříkám, že jsem text nečetl a že si nemyslim své, ale aby mě někdy takhle nějaká bleskovka/recenze… rozčarovala, tak to si „nepamatuji“ :D

  • Htcjirka: Chceš mi tvrdit, že na vývojovém oddělení Nokie se teď štourají v nose a čekají, až jim někdo řekne, že mají začít vyvíjet? To se mi nezdá.

   Je pravidlem, že nejen v elektronice se nový model začíná vyvíjet nejpozději po uvedení modelu stávajícího (často i dříve).

   A pprostor všem telefonům? Ok, v pohodě, proti tomu žádná. Ale ať teda něco o tom telefonu řeknou. A že nic nevědí? Tak to je to potom velmi důležitá zpráva…

  • Titan (neregistrovaný)

   Tady ještě někdo reaguje na htcjirku? Jeho názory jsou vždy naprosto mimo. :D

  • Jeho názory rozhodně nejsou vždy mimo. Ve spoustě věcí s ním naprosto souhlasím.

   Někdy ale ne. A vo tom to je ;)

 5. register (neregistrovaný)

  Tento rok u mě zvítězil ještě Apple s iP5, ale pokud budou „změny“ téhož rázu u dalšího modelu, potažmo 5S, může se se mnou rozloučit. Myslím, že S IV bude větší revoluce.

  • Myslíš jako zvětšení displeje, zrychlení CPU, GPU, bezdrát. dat (LTE), nový praktičtější konektor…. Jako že to mělo navíc dělat vodotrysk nebí čím by se měl dělat generační rozdíl? Vždyť u iP5 se vyjma paměťové kapacity (bohužel, ale snad konečně, čipy jsou představené) změnilo snad vše proti iP4s.

   SIV větší revoluce? Jako více PPI (ověřitelné pod mikroskopem) má nějak zásadní přínos. Podivné preference.

  • S4crifice (neregistrovaný)

   Jinými slovy dostal to, co má konkurence už docela dlouho ;) možná proto to není až taková revoluce… Pro jabkáře možná … :)

  • kuoko (neregistrovaný)

   co ma konkurence dlouho ?

   a čo by ste čakali od SGS IV ?

   ja čakám len väčšie pádlo,nič viac(človek zaspáva v tme a ked zavriem v tme oči talkto ta super fičura samsungu aj tak nerozozná :D ) a napr. taký NOTE3 – to len premenuju nexus 7

 6. iPhone uz davno neni in a jak jsem psal v minulosti,pomalemu sestupu se nevyhne a ani v soucasnosti nevyhyba.

  Pro mlade je iPhone out a cool je pro ne SGS3 ci Windows RT tablet..

  [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).