Domů » Bleskovky » Apple: Únik fotografií celebrit pochází z iCloudu, ne však chybou úložiště

Apple: Únik fotografií celebrit pochází z iCloudu, ne však chybou úložiště

Úložiště iCloud je bezpečné jako každá další služba, chráněná uživatelským jménem a heslem. Přibližně tyto závěry vyvodil Apple po 40hodinovém vyšetřování pondělního incidentu, kdy na internet unikly citlivé fotografie celebrit, pocházející údajně z iCloudu.

  

Zveřejněným vyjádřením k situaci tak Apple nepřímo potvrdil, že uniklé fotografie pocházejí z jeho úložiště, nikoliv však chybou v jeho zabezpečení. Z vyšetřování vyplynulo, že se jednalo o přesně cílené útoky na uživatelská jména, hesla a bezpečnostní otázky, tedy praktiky, které jsou na internetu naprosto běžné. K prolomení přihlašovacích údajů došlo standardními metodami, jako je použití hrubé síly a phishingu, systémy Apple iCloud nebo Find my iPhone však nijak narušeny nebyly.

  

Bezpečnost dat zákazníků je pro Apple velmi důležitá, proto v Cupertinu aktuálně spolupracují s policií, aby zločince identifikovali. Ostatním uživatelům pak doporučují volit „nedobytná“ hesla a používat pro ochranu svých dat dvoufázové ověření. Veškeré možnosti zabezpečení Apple ID jsou popsány na této stránce

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

18 komentářů

 1. Muzu se zeptat jak Apple „přímo potvrdil, že uniklé fotografie pocházejí z jeho úložiště“? Ve vyjadreni via Business Wire nic takoveho nevidim.

  • Jakub Karásek

   Omlouvám se, mělo tam být napsáno nepřímo

  • Chapu. Nestalo by tedy za to, trosku prepracovat i nadpis?

  • Jakub Karásek

   Ten bych nechal, nijak nelže. Apple přiznal, že fotografie pochází z jeho úložiště.

  • Mate pravdu, nijak nelze, ale je zavadejici. Dvojtecka navozuje dojem, ze jde o primou rec. Co takhle:

   „Karasek: Podle Applu unik fotografii pochazi z iCloudu“?

 2. Hehe, kde jsou místní borci s mega prus… Apple?:-D

 3. Tak samozrejme:-D

  • Pri antennage to bola tiež chyba užívateľov, ktorí ten ten telefón predsa nedržali správne.:-D A aj v prípade phishingu(iný typ útoku samozrejme Apple nemôže pripustiť ak nechce úplne devalvovať bezpečnosť svojich služieb), tak to len potvrdzuje, že nebola poskytnutá niekoľko stupňová ochrana (ale túto amaterčinu už v správe nespomínajú).

 4. lerion (neregistrovaný)

  Je vidět, že Apple nemá s bezpečností takové zkušenosti jako jiní hráči. U OneDrive několik neplatných přihlášení přidá navíc k procesu CAPTCHA. Apple toto nemá, takže slovníkové strojové útoky jsou obrovsky usnadněny.

  • Nemel to jen u Find My iPhone, u ostatnich ano (coz samozrejme onen fail neospravedlnuje, protoze se uzivatel hlasi stejnymi udaji). Uz to ale ma vsude:).

  • lerion (neregistrovaný)

   Jen tak namátkou jsem to zkusil tady a ani tam to nechce: [odkaz]

 5. JaroB (neregistrovaný)

  Tak ako som už písal…nebudú Apple zato viniť, že nemal ochranu voči neobmedzenému zadávaniu hesla ale voči hackerovi…a za ďalšie ako mohli byť „TAM“ keď tie fotky väčšiny už boli min 2 roky vymazané???

  Za ďalšie…nevyznám sa v iSvete ale vraj nieje možné zadať slabé heslo lebo sa vyžadujem veľké písmeno plus číslo …takže milý APPLE chyba LEN A LEN na tvojej strane, že bola umožnená nekonečná séria zle zadaných hesiel !!!

  A až teraz prišli nato, že je možné po 5 zlých pokusoch žiadať reaktiváciu…to mi je ale vyspelá firma ktorá sa bije do prs aká je to technologická superfirma ….

  • U starších registrací mohlo být zadáno i „slabé“ heslo. Nutnost zadat „silné“ heslo je až v poslední době.

  • Si nějak protiřečíš. Nejdříve nechceš vinit Apple, že neměl ochranu, ale vzápětí tvrdě obviňuješ, že je to jen jejich chyba.

   Ona chyba je již delší dobu opravena a byla opravena rychle. Jenže vzniklo okno, kdy se to dalo zneužit. A to je doba, kdy došlo k odcizení.

   Dva roky staré fotky? Pokud jsi četl, tak fotky byly získány z různých zdrojů, tudíž i v různý čas. Takže ty fotky mohli mít už delší dobu a ne zrovna z iCloudu.

  • jarob: pokud mas pristup k AppleID uctu, tak muzes pristupovat i ke starsim zaloham, pokud existuji. To by mohl byt duvod, proc byly nalezeny i starsi data. Tedy za predpokladu, ze pochazi z iCloudu a ne od jinud, jak pise vindis.

   m.bobo: bezpecnostni otazky a silne heslo Apple vyzaduje cca 2 roky nazpet…

 6. Slusnak (neregistrovaný)

  Každy ma odpovědnost sám za sebe. Pokud zvolíme dobře heslo, prolomi ho burze force asi tak za 158 let. Pokud budu celebrita, která musí útoky na své soukromí už ze zásady očekávat, nebudu volit heslo qwert123.

 7. kazdy by si mohol rozhodnut ake heslo si da…ak chces slabe daj si slabe….

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).