Apple se poučil z chyb. Očekávaná funkce Apple Watch se objeví v příští generaci

Apple Watch Series 7 recenze nahled

Představení Apple Watch Series 7 předcházelo množství spekulací. Ačkoli se většina z nich potvrdila, přítomnost senzoru pro měření tělesné teploty bohužel nebyla mezi nimi. Apple měl údajně tuto funkci již připravenou, nicméně kvůli problémům s naprogramováním funkčního algoritmu před finálním testováním se firma z Cupertina nakonec rozhodla tuto vychytávku do hodinek nepřidat. Alespoň to tvrdí uznávaný analytik Ming-Chi Kuo. Ten zároveň na sociální síti Twitter potvrdil, že se Apple implementace teploměru do svých hodinek nevzdal.

Dle Kuových informací Apple vyřešil původní problém. Ten spočíval v nepřesných měřeních tělesné teploty z kůže, která má tendenci měnit teplotu podle okolních podmínek. Právě funkční algoritmus hraje klíčovou roli v přinášení co možná nejpřesnějších výsledků. Informátor zároveň tvrdí, že Samsung se potýká s podobnými obtížemi, nicméně jeho inženýři údajně problém s algoritmem prozatím nevyřešili.

Z výše uvedených informací lze odvodit, že zatímco se u příštích Apple Watch Series 8 můžeme funkčního teploměru konečně dočkat, v případě Samsung Galaxy Watch 5 podobnou vychytávku prozatím očekávat nemáme. Přesnost předpovědí Ming-Chi Kua se podle serveru Apple Track pohybuje okolo 70 %.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku