Domů » Bleskovky » Apple se chystá do vesmíru. Nabídne nezávislý internet všem svým zařízením?

Apple se chystá do vesmíru. Nabídne nezávislý internet všem svým zařízením?

Nový druh vesmírného závodu, tedy o pokrytí co nejvíce obyvatel na Zemi internetem, začal již před mnoha lety. Kromě společností jako SpaceX, OneWeb, Amazon či Samsung, se do závodu nyní nejspíše chystá i Apple, jež chce však především poskytnout internetové služby svým zařízením.

Apple Park

Podle zdroje, který informuje server Bloomberg, má Apple nyní k dispozici 12 profesionálů z oblasti kosmonautiky a inženýrů zabývajících se návrhy satelitů a antén. Společnost však i nadále nabírá další zaměstnance. Výsledků tohoto týmu bychom se měli dočkat v průběhu pěti let.

Apple park 4

Zdroj však také uvádí, že projekt je v současnosti pouze v úvodní fázi a je tedy možné, že bude nakonec úplně zrušen. Pokud se však podaří dojít k výsledkům, se kterými bude vedení společnosti spokojené, je možné, že se dočkáme satelitů, které budou poskytovat nezávislý přístup k internetu zařízením z dílny cupertinské společnosti. Tim Apple však údajně projekt podporuje a v rozpočtu na výzkum se na něj najdou finanční prostředky.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments