Domů » Bleskovky » Apple se chystá do vesmíru. Nabídne nezávislý internet všem svým zařízením?

Apple se chystá do vesmíru. Nabídne nezávislý internet všem svým zařízením?

Nový druh vesmírného závodu, tedy o pokrytí co nejvíce obyvatel na Zemi internetem, začal již před mnoha lety. Kromě společností jako SpaceX, OneWeb, Amazon či Samsung, se do závodu nyní nejspíše chystá i Apple, jež chce však především poskytnout internetové služby svým zařízením.

Apple Park

Podle zdroje, který informuje server Bloomberg, má Apple nyní k dispozici 12 profesionálů z oblasti kosmonautiky a inženýrů zabývajících se návrhy satelitů a antén. Společnost však i nadále nabírá další zaměstnance. Výsledků tohoto týmu bychom se měli dočkat v průběhu pěti let.

Apple park 4

Zdroj však také uvádí, že projekt je v současnosti pouze v úvodní fázi a je tedy možné, že bude nakonec úplně zrušen. Pokud se však podaří dojít k výsledkům, se kterými bude vedení společnosti spokojené, je možné, že se dočkáme satelitů, které budou poskytovat nezávislý přístup k internetu zařízením z dílny cupertinské společnosti. Tim Apple však údajně projekt podporuje a v rozpočtu na výzkum se na něj najdou finanční prostředky.

David Preiss

16 komentářů

 1. Jestli by to bylo cenově rozumné, určitě by to stálo za zvážení. Odpadla by nám třeba nutnost platit dost drahé data našim operátorům.

 2. eply maji problem chytit net od vedle z ulice a uvazujou o kosmu :-D

  • Ale jo, už jsi tady brečel dost, že je pro tebe zařízení od Apple finančně nedostupné, tak si ten mindráček trošku přiživ :-D

  • SE k Vanocum by snad bob mohl dostat ne? Na is bazosi za par tisic:)

  • :-DD vy dva vymasteny idi*oti mne fascinujete

  • Musíš věřit a jednoho se také dočkáš, ale zkus změnit alespoň slovosled, protože za ten se neschováš, flustráte :-D

  • co to je “ flustrate“? to je neco od slova flus? jo ty si eplista a myslel si asi slovo „frustrate“ :-D. ale v pokemon snad chybu neudelas :-D

  • Když jsem viděl tvůj koment, tak jsem nejdřív myslel, že reagujes na uniho. Tak má letos asi smůlu zas. I když za to, jak je poslední měsíc hodný, by si i to SEcko možná zasloužil. :)

  • To bylo na Lukáše.

  • Menty: Tak treba sem na novy rok prijde a konecne ho mit bude :D

  • Lukass71: Sa mi paci, ze konecne radis z vlastnych skusenosti…

  • Eply možná (netuším co by to mělo být), ale Iphony určitě ne, ty mají na trhu jeden z nejlepších příjmů signálu… Aspoň to je moje zkušenost.

 3. Úmysl hezký, ale zase narazí na fyzikální zákony. Jsem zvědavý, jak vyřeší dlouhou odezvu. A, pokud budou kombinovat komunikaci s pozemským spojením, tak to nebude zas až tak nezávislé.

  • budou muset nechat pokemony na miste delsi dobu. pruser bude ze jim mezitim zavrou haj*zliky nez se vrati mapka :-D

  • Takže řešení už existuje, jak píšeš.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).