Domů » Bleskovky » Apple se chystá do vesmíru. Nabídne nezávislý internet všem svým zařízením?

Apple se chystá do vesmíru. Nabídne nezávislý internet všem svým zařízením?

Nový druh vesmírného závodu, tedy o pokrytí co nejvíce obyvatel na Zemi internetem, začal již před mnoha lety. Kromě společností jako SpaceX, OneWeb, Amazon či Samsung, se do závodu nyní nejspíše chystá i Apple, jež chce však především poskytnout internetové služby svým zařízením.

Apple Park

Podle zdroje, který informuje server Bloomberg, má Apple nyní k dispozici 12 profesionálů z oblasti kosmonautiky a inženýrů zabývajících se návrhy satelitů a antén. Společnost však i nadále nabírá další zaměstnance. Výsledků tohoto týmu bychom se měli dočkat v průběhu pěti let.

Apple park 4

Zdroj však také uvádí, že projekt je v současnosti pouze v úvodní fázi a je tedy možné, že bude nakonec úplně zrušen. Pokud se však podaří dojít k výsledkům, se kterými bude vedení společnosti spokojené, je možné, že se dočkáme satelitů, které budou poskytovat nezávislý přístup k internetu zařízením z dílny cupertinské společnosti. Tim Apple však údajně projekt podporuje a v rozpočtu na výzkum se na něj najdou finanční prostředky.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Skylark
Uživatel
Skylark
Offline

Jestli by to bylo cenově rozumné, určitě by to stálo za zvážení. Odpadla by nám třeba nutnost platit dost drahé data našim operátorům.

cenoverozumnyepl
Anonym
cenoverozumnyepl
Offline

„epl“ a „cenovo rozumné“ dohromady :-D

cosworth
Uživatel
cosworth
Offline

eply maji problem chytit net od vedle z ulice a uvazujou o kosmu :-D

QWERTZ
Anonym
QWERTZ
Offline

Ale jo, už jsi tady brečel dost, že je pro tebe zařízení od Apple finančně nedostupné, tak si ten mindráček trošku přiživ :-D

lukass71
Uživatel
lukass71
Offline

SE k Vanocum by snad bob mohl dostat ne? Na is bazosi za par tisic:)

cosworth
Uživatel
cosworth
Offline

:-DD vy dva vymasteny idi*oti mne fascinujete

QWERTZ
Anonym
QWERTZ
Offline

Musíš věřit a jednoho se také dočkáš, ale zkus změnit alespoň slovosled, protože za ten se neschováš, flustráte :-D

cosworth
Uživatel
cosworth
Offline

co to je “ flustrate“? to je neco od slova flus? jo ty si eplista a myslel si asi slovo „frustrate“ :-D. ale v pokemon snad chybu neudelas :-D

Menty
Uživatel
Menty
Offline

Když jsem viděl tvůj koment, tak jsem nejdřív myslel, že reagujes na uniho. Tak má letos asi smůlu zas. I když za to, jak je poslední měsíc hodný, by si i to SEcko možná zasloužil. :)

Menty
Uživatel
Menty
Offline

To bylo na Lukáše.

lukass71
Uživatel
lukass71
Offline

Menty: Tak treba sem na novy rok prijde a konecne ho mit bude :D

TomasSX1
Uživatel
TomasSX1
Offline

Lukass71: Sa mi paci, ze konecne radis z vlastnych skusenosti…

MrViki
Uživatel
MrViki
Offline

Eply možná (netuším co by to mělo být), ale Iphony určitě ne, ty mají na trhu jeden z nejlepších příjmů signálu… Aspoň to je moje zkušenost.