Apple připomíná narozeniny Martina Luthera Kinga, dnes by mu bylo 94 let

martin luther king
  • Martin Luther King byl černošský pastor, který se ve 39 letech stal obětí vraždy
  • Společnost Apple poukazuje na výročí narození tohoto myslitele na svém oficiálním webu

Dne 15. ledna 1929 se v Atlantě ve Spojených státech amerických narodil Martin Luther King. Baptistický kazatel, pastor a jedna z nejvýznamnějších osobností afroamerického lidu se během svého života zasloužil mimo jiné o otevřenou a empatickou společnost, jakou máme dnes. V roce 1964 za své konání dostal Nobelovu cenu míru.

Výročí narození tohoto myslitele připomíná také společnost Apple, která má vzájemný respekt a uznání napříč kulturami i etniky za extrémně důležité téma. Na oficiální stránce Apple celý den visí fotka Kinga a jeho citát proti válce ve Vietnamu. Do značné míry je však aktuální dodnes, ostatně uznejte sami:

„Nemáme čas na apatii nebo samolibé činy. Musíme jednat rázně a pozitivně.“

Doktor Martin Luther King se vysokého věku nedožil. Dne 4. dubna 1968 v 18:01 byl zastřelen na balkoně 2. patra motelu Lorraine ve městě Memphis, kam přijel podpořit stávkující zaměstnance městských technických služeb. Za 39 let svého života se stihl nesmazatelně zapsat do dějin, a to nejen těch amerických.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku