Domů » Bleskovky » Apple pracuje na 5,7″ tabletofonu se systémem iOS, premiéra v květnu

Apple pracuje na 5,7″ tabletofonu se systémem iOS, premiéra v květnu

Server GSMArena.com před několika minutami informoval o tom, že se Apple letos chystá kromě většího iPhone představit také zcela nové zařízení (tabletofon), které nabídne displej s úhlopříčkou 5,7 palce nebo větší. Tato zpráva se původně objevila na japonské verzi Yahoo News.

Oficiálního představení tohoto velikána se systémem iOS bychom se údajně měli dočkat v průběhu května. Hnacím motorem by se měl stát čip Apple A7, který pohání například poslední iPhone 5s.

Zařazení podobného zařízení do portfolia Applu by rozhodně dávalo smysl, stejně jako větší iPhone. Apple se dlouho větších úhlopříček zařízení u telefonů stranil, ale zdá se, že tento rok se to konečně zlomí, a Steve Jobs se z toho rohodně v hrobě obracet nebude, protože poptávka po podobných zařízeních je poměrně vysoká, čehož si je vědom i samotný Apple.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments