Apple pracuje na 3. generaci chytrých hodinek. Přijít by měly se zcela novým designem

Apple by měl v září představit nové modely iPhonů (7s, 7s Plus a 8) a třetí generaci Apple Watch. Chytré hodinky se budou pravděpodobně jmenovat Apple Watch Series 3 a zřejmě se dočkají redesignu. Spekuluje se také o tom, že bude existovat i verze s podporou LTE.

Analytik John Gruber na svém blogu uvedl, že podle nejmenovaného zdroje by měly Apple Watch dostat nový design. Už kdysi se mluvilo o tom, že by hodinky cupertinské společnosti mohly mít kulatý ciferník. Ale možná Apple zůstane u tradičního tvaru, pouze udělá drobný facelift, například méně či více zaoblí rohy. Bohužel, žádné detaily o tom, jak by další série mohla vypadat, nejsou k dispozici, a tak můžeme pouze polemizovat.

Apple Watch Series 3 budou mít podle všeho integrovanou podporu mobilních sítí včetně LTE, respektive kromě klasické verze by měla být dostupná i varianta s telefonním modulem. Znamená to tedy, že hodinky se připojí k internetu i v okamžiku, kdy nebude na dosah použitelná Wi-Fi síť či iPhone. Při stahování aplikací a mobilních plateb nebudou závislé na iPhonu, jako tomu bylo doposud, protože se samy připojí k internetu.

V loňském roce se očekávalo, že Apple Watch Series 2 budou podporovat LTE. Nakonec se tak nestalo, protože u testovacích prototypů čip hodně vybíjel baterii. Zdá se však, že společnost už z pohledu energetické náročnosti vše vylepšila, a tak ho může vložit do letošních hodinek.

Autor článku
Michaela Brázdilová

Kapitoly článku