Domů » Bleskovky » Apple pracuje na 3. generaci chytrých hodinek. Přijít by měly se zcela novým designem

Apple pracuje na 3. generaci chytrých hodinek. Přijít by měly se zcela novým designem

Apple by měl v září představit nové modely iPhonů (7s, 7s Plus a 8) a třetí generaci Apple Watch. Chytré hodinky se budou pravděpodobně jmenovat Apple Watch Series 3 a zřejmě se dočkají redesignu. Spekuluje se také o tom, že bude existovat i verze s podporou LTE.

Analytik John Gruber na svém blogu uvedl, že podle nejmenovaného zdroje by měly Apple Watch dostat nový design. Už kdysi se mluvilo o tom, že by hodinky cupertinské společnosti mohly mít kulatý ciferník. Ale možná Apple zůstane u tradičního tvaru, pouze udělá drobný facelift, například méně či více zaoblí rohy. Bohužel, žádné detaily o tom, jak by další série mohla vypadat, nejsou k dispozici, a tak můžeme pouze polemizovat.

Ilustrační obrázek

Apple Watch Series 3 budou mít podle všeho integrovanou podporu mobilních sítí včetně LTE, respektive kromě klasické verze by měla být dostupná i varianta s telefonním modulem. Znamená to tedy, že hodinky se připojí k internetu i v okamžiku, kdy nebude na dosah použitelná Wi-Fi síť či iPhone. Při stahování aplikací a mobilních plateb nebudou závislé na iPhonu, jako tomu bylo doposud, protože se samy připojí k internetu.

V loňském roce se očekávalo, že Apple Watch Series 2 budou podporovat LTE. Nakonec se tak nestalo, protože u testovacích prototypů čip hodně vybíjel baterii. Zdá se však, že společnost už z pohledu energetické náročnosti vše vylepšila, a tak ho může vložit do letošních hodinek.

Michaela Brázdilová

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).