Domů » Bleskovky » Apple ohlásil datum příští keynote. Představí na ní nové iPady Pro a MacBook

Apple ohlásil datum příští keynote. Představí na ní nové iPady Pro a MacBook

A je to oficiální. Po zářijové Apple keynote se začalo šuškat, že gigant z Cupertina s novými iPhony a Apple Watch ještě nevystřílel veškeré letošní náboje, a že se ještě před Vánoci dočkáme další tiskové konference. Nyní Apple konečně prolomil bariéru mlčení a rozeslal pozvánky.

Nové produkty Apple představí ještě tento měsíc, konkrétně v úterý 30. října. Očekávány jsou zejména nová zařízení pro mobilní produktivitu, konkrétně nová generace tabletů iPad Pro, a také zcela nový základní MacBook.

iPad Pro (2018)

Letošní generace iPadů Pro má pozměnit design i rozměry. Dočkat se máme dvou strojů s 11 a 12,9palcovými displeji, tenčími rámečky, absencí klasického domovského tlačítka a integrací True Depth kamerky s funkcí Face ID. Ovládání má stejně jako na iPhonech probíhat gesty, velkou novinkou má být také výměna Lightning konektoru za USB-C, údajně kvůli možnosti připojit k iPadu externí monitor.

Nový iPad Pro bude neskutečně tenký, ukazují první rendery

iOS 12.1

V den představení nových iPadů bude patrně uvolněna ostrá verze iOS 12.1, která přinese několik dříve slibovaných funkcí, jako hromadné videohovory přes Face Time a podporu dual SIM u nových iPhonů. Mnohé indicie navíc naznačují, že tato verze iOS 12.1 přinese do České republiky podporu plateb Apple Pay. Nechme se překvapit.

MacBook (2018)

Dalším očekávaným hardwarovým produktem bude nejspíše nový MacBook, který má v nabídce nahradit zastarávající MacBook Air. Nový MacBook má dostat větší 13“ displej s Retina rozlišením, ostatní výbava zatím zůstává zahalená rouškou tajemství.

Další novinky

Dalším produktem, který by teoreticky mohl spatřit světlo světa, je více než rok odkládaná bezdrátová nabíječka AirPower společně s novější generací sluchátek AirPods s bezdrátově nabíjecím pouzdrem. (Znovu)představení tohoto produktu dávalo smysl v září společně s novými iPhony, tudíž bychom s ním příliš nepočítali. Pravděpodobnější je alespoň částečně odhalení modulárního profesionálního počítače Mac Pro, který má být uveden na trh příští rok.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
18 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments