Domů » Bleskovky » Nový iPad Pro bude neskutečně tenký, ukazují první rendery

Nový iPad Pro bude neskutečně tenký, ukazují první rendery

Zřejmě již brzy se dočkáme představení nové generace iPadů Pro, která přinese vyšší výkon, inovovaný design s tenčími rámečky okolo displeje, a také nový systém ovládání spojený s odstraněním typického domovského tlačítka. Jak bude zřejmě nový iPad Pro vypadat, odhaluje designér Benjamin Geskin na svém Twitteru.

Takto by měl vypadat letošní iPad Pro
Takto by měl vypadat letošní iPad Pro

iPad Pro (2018): tenčí rámečky, vystupující fotoaparát

Při svém návrhu klasicky vycházel tradičně z všemožných úniků, zejména z CAD schémat určených pro výrobce příslušenství. Pár z nich se objevilo i na webu Slashleaks, podle nich se dočkáme dvou iPadů s úhlopříčkami displeje 12,9 a 11 palců; díky tenčím rámečkům mají být tablety fyzicky menší než v případě poslední generace.

Zajímavý je především obrázek odhalující tloušťku tabletu, která má činit pouze 5,86 mm; toto číslo bude narušeno pouze vystupující čočkou fotoaparátu, která bude patrně způsobovat nepatrné kývání tabletu na stole.

Konektorová obměna

Na obrázcích je také patrný nový smart konektor, který má sloužit k připojení externího příslušenství. Na spodní straně tabletu má být novinkou USB-C konektor pro připojení nabíječky, popř. externího monitoru. Chybět nebude klasická čtveřice reproduktorů rozmístěných po kratších stranách.

Nové iPady Pro by měl Apple představit ještě před koncem letošního roku, zřejmě společně s novým 13″ MacBookem.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
17 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments