Domů » Bleskovky » Nové iPady Pro by měly přijít ještě tento měsíc. Jaké novinky přinesou?

Nové iPady Pro by měly přijít ještě tento měsíc. Jaké novinky přinesou?

Apple na zářijové keynote představil trojici nových iPhonů a novou generaci hodinek Apple Watch, očekávány jsou ale ještě další hardwarové produkty, zejména nová generace tabletů iPad Pro. Vše nasvědčuje tomu, že pro premiéru těchto zařízení Apple ještě letos uspořádá druhou tiskovou konferenci, pravděpodobně koncem tohoto, nebo začátkem příštího měsíce. Server 9to5mac získal exkluzivní informace o tom, jak by měly nové iPady Pro vypadat.

Výměna domovského tlačítka za TrueDepth kameru

Z kódových označení vyplývá, že nový iPad Pro dorazí ve dvou úhlopříčkách displeje, ve dvou paměťových variantách a ve verzích s, nebo bez LTE konektivity. iPady mají dostat nové edge-to-edge displeje, v jejichž okolí již nenajdeme domovské tlačítko se čtečkou otisků prstů; stejně jako všechny letošní iPhony se i nové iPady Pro budou ovládat gesty a autentizaci uživatele obstará True Depth kamerka s funkcí Face ID. Ta se naštěstí vejde do rámečku, takže kvůli ní nebude nutné dělat výřez v displeji. Potěšující je, že rozpoznávání uživatele bude fungovat jak na šířku, tak na výšku, nikoliv však ve všech čtyřech možných směrech.

iOS 12.1 potvrzuje nové iPady a funkce. Dočkáme se ješte tento rok

iPad Pro dostane podporu externích displejů

Nové iPady mají také vyměnit stávající Lightning konektor za USB-C, přičemž důvod má být poměrně prostý – schopnost připojení externího displeje. Podporován má být obraz v HDR kvalitě ve 4K rozlišení. Tato funkce bude mít v nastavení vyhrazenou speciální sekci obsahující nastavení rozlišení, HDR, jasu, apod.

Nové pero a magnetický konektor

S novými iPady má přijít i nová generace Apple Pencil, který se má s iPadem párovat pouhým přiblížením podobně jako AirPods nebo HomePod. Zda nová tužka dostane USB-C konektor, nebo se bude nabíjet jinou cestou, zatím nevíme. V úvahu by mohl například přijít chystaný magnetický konektor umístěný na zádech tabletu, ke kterému se bude moci připojovat externí příslušenství, například nová verze Smart Keyboard, či jiná zařízení třetích stran.

Společně s novými iPady by Apple mohl představit i nový 13″ MacBook.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
23 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments