TOPlist

Apple na zítřek něco chystá. Odhalí nové MacBooky Pro a Mac mini?

Počítač MacBook Pro s pootevřeným víkem
  • Apple údajně zítra představí nové produkty
  • Mluví se o aktualizovaných počítačích s čipsety M2

Informátor Jon Prosser z YouTube kanálu Front Page Tech, kterého proslavily přesné předpovědi ze světa Applu a Googlu, zveřejnil na Twitteru zajímavou zprávu. Prý máme zítra sledovat Apple Newsroom, tedy webovou stránku, na které kalifornská firma zveřejňuje právě představené novinky. Že bychom se dočkali představení prvních letošních jablečných produktů?

Cupertino skrze Newsroom obvykle představuje produkty, které nejsou natolik inovativní, aby si zasloužily samostatnou keynote. V úvahu aktuálně přicházejí MacBook Pro a Mac mini, které měly být údajně představené už loni na podzim. Obecně se předpokládá, že Cook a spol. u těchto strojů nebudou vymýšlet nic nového – pouze ve stávajících tělech vymění procesory řady M1 za novější M2. Redaktoři serveru MacRumors jsou obeznámeni s tím, že jablečný výrobce bude koncem tohoto týdne pořádat setkání se zástupci médií, příští týden pak má novým produktům skončit informační embargo.Počítač MacBook Pro s pootevřeným víkemNepřehlédněte

Nejvýkonnější notebook na světě? MacBook Pro s čipem M2 Pro Max zvládne až 96 GB sdílené paměti

To, že se nové Macy blíží, naznačuje i kanadský regulační úřad, v jehož databázi se 11. ledna objevil dosud neznámý jablečný počítač s označením 579C-A2779. Ten má podporovat Wi-Fi 6E, což je standard, který díky podpoře 6GHz pásma nabízí vyšší rychlosti a nižší latenci.

Jsme zvědaví, jak nové Macy zahýbají se svou cenou. Apple v minulých letech nasazoval na nové produkty stejné cenovky jako u minulých generací, ovšem u posledního MacBooku Air zvolil jinou cestu – starší model ponechal v nabídce za původní cenu a nový model zdražil. Uplatní tuto praxi i u MacBooků Pro a Macu mini? To bychom se měli dozvědět už za několik hodin.

0 %

Trust Meter

Nakolik věříme tomuto úniku?

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku