Domů » Bleskovky » Apple letos čeká obří milník: překročí hranici 2 miliard prodaných iPhonů

Apple letos čeká obří milník: překročí hranici 2 miliard prodaných iPhonů

Před 13 lety byl představený první iPhone, ze kterého se vyklubal jeden z nejdůležitějších produktů jablečné historie. Prodeje iPhonů mají na svědomí významnou část příjmů kalifornské společnosti, i když v posledních letech si z tohoto koláče ukusuje čím dál větší podíl služby. Nedá se předpokládat, že Apple v prodejích svých telefonů v nejbližší době poleví, a tak můžeme v letošním roce očekávat překonání velkého milníku.

iphone 11 pro recenze 02 1
Apple iPhone 11 Pro Max

Apple má údajně v tomto fiskálním roce (který končí v září) prodat něco okolo 195 milionů iPhonů, což by mohlo stačit na to, aby byl do konce roku prodán iPhone s pořadovým číslem 2 miliardy. Bohužel přesné číslo dosud prodaných kusů lze jen odhadovat, neboť Apple přestal počty prodaných telefonů v tiskových zprávách uvádět; pravděpodobně proto, že počty prodeje mezikvartálně lehce klesají.

Není to však důvod bít na poplach, jablečné telefony stále generují obrovské příjmy, letošní prodeje by navíc mohl podpořit chystaný levný iPhone 9 a celá podzimní řada, která přijde s velkým tahákem – podporou sítí 5G.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).