Domů » Bleskovky » Ovládací periferie nové generace: Apple chystá vylepšenou klávesnici a Magic Mouse 2

Ovládací periferie nové generace: Apple chystá vylepšenou klávesnici a Magic Mouse 2

V databázi americké federální komunikační komise (FCC) se objevily informace naznačující příchod nového příslušenství od společnosti Apple. Konkrétně se jedná o další generaci bezdrátové klávesnice, která nabídne několik užitečných vylepšení a novinek. Nejzásadnější výhodou se stane podsvícení jednotlivých kláves, což v praxi výrazně ulehčí práci za nedostatečného osvětlení. Komunikaci s počítačem bude mít na starosti technologie Bluetooth ve verzi 4.2 (LE), která vyniká nízkými energetickými nároky.

Produktové portfolio s příslušenstvím prý brzy rozšíří nová myš Magic Mouse 2. Mezi její benefity má patřit rozšířená nabídka dotykových gest a vestavěný akumulátor. Je zároveň velice pravděpodobné, že se dočkáme integrace technologie Force Touch s haptickou odezvou. Podle zákulisních informací se můžeme těšit na mnohem vyšší výdrž a přesnější ovládání.

Některé zdroje hovoří o dobíjení skrze konetkor USB-C, ovšem v redakci sázíme na bezdrátovou technologii, která více zapadá do filosofie společnosti a pro uživatele je mnohem atraktivnější. Informace o ceně a termínu představení jsou prozatím zahaleny rouškou tajemství. Je však velice pravděpodobné, že se tak stane při příležitosti uvedení nových Macbooků v průběhu prvního čtvrtletí roku 2016.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

7 komentářů

 1. No téma atraktivnosti bezdrátového napájení myši, ani moc ne. Např. pokud dojde aku, je rozhodně pohodlnější připojit kabel a jet dál, než čekat na nabití.

  Okrajovějším tématem je pak odezva (hráči), kdy je pak zajímavá možnost bezdrátově „myškovat“ a připojením kabelu snížit latenci a „headshotovat“. Což jistě není ambice této myši, ale jen jako ukázka, že nic není tak jednoznačné.

  Nehledě na to, že někde po stole se bude muset válet dobíjecí stanice.

  Velmi dobrý koncept měl MS u jedné myši, magnetický konektor (což je obecně až na Apple-dříve bohužel dost opomíjená vlastnost), kdy se odložení myši do docku napájela nebo se dal kabel připojit přímo k myši, bez nutnosti druhé ruky, prostě se to přicvaklo/odlomilo.

  Tip pro redakci (viz předešlý o telefonech u Note5;-) ), nedávno jste psali o Kickstarteru magnetického MicroUSB, přoitom za humny:

  [odkaz]

  Co to protestovat, dopad na QuickCharge, datový přenos, dojmy, atd.?

  • lerion (neregistrovaný)

   Nejlepším resenim by byla podložka pro myš s bezdrátovým nabíjením.

  • tomas (neregistrovaný)

   Magneticky kabel sa oplati pouzivat od usb-c kde je jedno akou stranou ho zapojite. U micro usb neviem ci je to jedno. Mozno sa mylim.

  • tomas (neregistrovaný)

   A bolo by fajn od virobcov aby prisposobili mobil tak aby koncovka neprecnievala ale bolo mozne ju vybrat.

  • tomas (neregistrovaný): Zkus aspoň kliknout na ten odkaz, aby jsi nemusel rozvíjet mylné teorie….

 2. lerion (neregistrovaný)

  „Podle zákulisních informací se můžeme těšit na mnohem vyšší výdrž a přesnější ovládání.“

  Oooo! Mistri v Apple to zase dokazali!

  • Pořád lepší tyhle kecy od Applu než si koupit telefon a zjistit, že displej reaguje zkrypleně a to je rok 2015 :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).