Domů » Bleskovky » Apple již prodal půl miliardy telefonů iPhone

Apple již prodal půl miliardy telefonů iPhone

Když v roce 2007 společnost Apple znovu vynalezla telefon, tehdejší ředitel Microsoftu Steve Ballmer si neodpustil komentář, že vzhledem k ceně 499 USD se jedná o nejdražší telefon na světě, který si nikdo nekoupí, zejména pak v bussines sféře, jelikož nemá hardwarovou klávesnici. Přibližně od této doby začaly prodeje telefonů s Windows Mobile klesat a Microsoft přišel s odpovědí na plně dotykový systém až v roce 2010, kdy představil Windows Phone. Mezitím ale prodeje „nejdražšího telefonu na světě“ rostly.

Ballmer Laughs at iPhone

Již nyní se může Apple chlubit tím, že mezi roky 2007 až 2014 prodal 500 milionů iPhonů. Je to obrovský úspěch, vezmeme-li v potaz, že ještě v roce 2008 měl Steve Jobs vytyčený cíl prodat do konce roku 10 milionů těchto chytrých telefonů. Mety 100 milionů prodaných modelů dosáhl Apple v roce 2011, rok na to tuto hodnotu zdvojnásobil a na konci roku 2012 to již bylo 300 milionů prodaných iPhonů. Přestože růst prodejů neustále roste, analytici měli v loňském roce ještě vyšší očekávání a to i přesto, že poslední stovku milionů kusů Apple prodal o 2 – 6 týdnů rychleji než předchozích 100 milionů.

Bude-li Apple pokračovat tímto tempem, měl by dosáhnout mety 600 milionů prodaných iPhonů ještě letos na konci svého fiskálního období, které připadá 30. září. Po té by měl být tahounem prodeje nový model, případně nové modely, které by měly být představeny v letošním roce.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

  1. Gratulace do Cupertina.

  2. Cupertino (neregistrovaný)

    Dík.

  3. ještě v tom roce 2007 Apple ten telefon znovu vynalezl, bysme na sebe muslei všichni křičet z okna nebo se vrátit k telegrafu….

  4. luboss77 (neregistrovaný)

    Proč mám pocit, že ten graf bude už jenom klesat..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).