Domů » Bleskovky » Čínský servis umí vyměnit úložiště iPhonů a iPadů za větší, podařilo se mu obejít veškerá zabezpečení

Čínský servis umí vyměnit úložiště iPhonů a iPadů za větší, podařilo se mu obejít veškerá zabezpečení

Úložného prostoru v našich zařízeních není nikdy dost. Zvláště v případě, kdy úložiště není možné rozšířit o paměťové karty, je dobré před nákupem elektroniky popřemýšlet, zda základní paměť bude stačit. Co však v případě, že už jste si koupili kupříkladu iPhone 6 nebo iPad s nejnižší možnou kapacitou paměti a zjistili jste, že vám 16 GB verze nestačí?

 

V recenzi iPhonu 6s a 6s Plus jsme zmiňovali, že pro mnohé uživatele by nedostatek paměti u 16 GB verze mohl být problém, neboť po prvním spuštění je dostupných „pouze“ 11 GB. Tímto směrem nejspíše přemýšlel i čínský servis, který přišel na způsob, jak v iPhonu 6 a většině iPadů vyměnit původní úložiště za větší.

I přes to, že Apple má vícero obranných mechanismů, které zajišťují, že součástka v zařízení je opravdu ta, která tam má být, v Číně nalezli způsob, jak zabezpečení obejít. Podle slov servisu se takto povedlo rozšířit paměť u více než 70 iPhonů a iPadů, které v pořádku fungují, došlo pouze ke ztrátě některých dat aplikací, která se však dají obnovit s pomocí iCloud.

  

Cena upgradu na 64 GB úložiště je 71 dolarů, tedy zhruba 1800 Kč, za 128 GB paměť pak zákazník zaplatí 92 dolarů, tedy 2300 Kč. Vzhledem k rozdílům v cenách mezi variantami, které nastavil Apple, se jedná o velmi výhodnou nabídku. Bohužel je zatím dostupná pouze v Číně a nejspíše nebude slučitelná se záručními podmínkami.

David Preiss

12 komentářů

 1. thegrid (neregistrovaný)

  To by mohl byt dobry stěr. Otázka zda je pamet stejne rychlá.

 2. Nevím proč bych to měl dělat. pokud chci iPhone s 16Gb tak si ho koupím, pokud chci 128Gb tak si ho prostě koupím.

  Stejně … vyjde aktualizace iOS a iPhone může letět s „falešnou“ pamětí do koše …

  • aod (neregistrovaný)

   retard alert

  • Proč by to měl někdo dělat?   Že by cena?

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Lubiczech: presne tak. Zaruka budouci funkcnosti zadna neni, do tohohle se pusti opravdu jenom hlupak. Pokud potrebuji vyssi kapacitu, rovnou koupim vyssi model a mam jistou.

  • JaroB (neregistrovaný)

   čo má kapacita pamäte spoločné s iOS a fungovaním??? Prosím vysvetliť

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Evidentne dochazi k poruseni/obchazeni interni ochrany. Je celkem pravdepodobne, ze Apple to v nekterem pristim updatu iOS bude schopen odhalit a cele zarizeni treba znefunkcnit.

  • shepii (neregistrovaný)

   Trochu offtopic, ale v dnešním světě spotřebních půjček toto už bohužel není pravda. Kdyby to bylo tak jak píšeš, tak by třeba konkrétně iPhony měly tak poloviční prodejnost.

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Spotrebni pujcku na telefon (dovolenou, vanocni darky) si vezme jenom dusevne naruseny clovek. Nekupuji nic, na co nemam hotovost.

  • shepii (neregistrovaný)

   Naprostý souhlas.

 3. Martin P. (neregistrovaný)

  Otázka zní jestli to je pravda nebo jen virální reklama…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).