Domů » Bleskovky » Apple iPad Air 2 má nabídnout vyšší výkon v tenčím těle

Apple iPad Air 2 má nabídnout vyšší výkon v tenčím těle

V Cupertinu se letos vydali cestou zmenšování tlouštěk svých zařízení a ani nové iPady nemají být výjimkou. Současný iPad Air má v pase 7,5 milimetru, jeho pokračovatel má podle posledních informací přijít o přepínač hlasitého a tichého režimu se zámkem rotace displeje, díky čemuž má dojít k úspoře dalších několika desetin milimetru. Doufáme, že tyto desetiny nebudou mít vliv na celkovou pevnost zařízení; dá se očekávat, že jedni z prvních majitelů nový iPad na odolnost proti ohybu otestují.

  
Ilustrační obrázek 

Tlačítka pro regulaci hlasitosti mají být více zapuštěná v těle tabletu a mikrofony se přesunou na záda tabletu k fotoaparátu. Změny se také odehrají pod kapotou, iPad Air 2 má dostat do vínku nový čip Apple A8 a 2 GB paměti RAM, tudíž nedostatkem výpočetního výkonu trpět rozhodně nemá. Tlačítko Home má po vzoru nových iPhonů dostat snímač otisků prstů TouchID využitelný v platebním systému Apple Pay, kvůli absenci NFC čipu se ale patrně omezí na online nákupy.

  
Nový iPad má přijít i ve zlaté variantě

Hlavní fotoaparát má dostat rozlišení 8 megapixelů, vylepšit se má i čelní kamerka pro videohovory a pořizování selfies. Apple má údajně nabídnout tři paměťové varianty – 32, 64 a 128 GB, kromě dosavadních barev má být k dispozici i zlatá verze. iPad Air 2 má být představen společně s jeho menší verzí a dalšími novinkami 16. října.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
40 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments